şükela:  tümü | bugün
135 entry daha
  • sophie'nin dünyası. yıllar önce zor gelmişti bir daha okumaya çalışmadım. belki şimdi zor gelmeyebilir.
  • sineklerin tanrısı
    yüzyıllık yanlızlık
  • benim için tartışmasız; (bkz: foucault sarkacı)

• sisifos soyleni bi bok anlamadığım nadir kitaplardan.ceviriden mi mevzuya derinlemesine hakim olmadığımdan mıdır nedir hiç bir şey anlamadım kitaptan.
  • kesinlikle "fahrenheit 451"
    hiç sofistike davranmaya çalışmayacağım, o kadar sıkıcıydı ki 1 ayda zar zor bitirdim. bilimkurgu serisinde klasikleşmiş ve toplum tarafından çok fazla beğeni almış olsa da kesinlikle benlik değil.
  • ilgi alanına göre değişiklik gösterdiğini şu an itibariyle anladığım kitaplardır.
    ana, das capital, 1984 , masumiyet müzesi falan yazılmış. yok çalıkuşu amk. ben bunları müthiş bir ilgi ve hayranlıkla okudum. das capital için ilginin ötesinde bi parca bilgi de gerekiyor haksızlık etmeyeyim ama diğerleri bırakın zor okunmayı sürükleyici kitaplar benim için.
    şahsen okumakta en zorlandığım kitap ise isimleri soy ağacına rağmen aklımda tutamadığım için : (bkz: yüzyıllık yalnızlık)
  • varlık ve zaman - heidegger.
    yani türkçe çeviri mi sıkıntıydı bilmiyorum ama okuması zor. aynı şekilde varlık ve hiçlik-sartre da var.
  • zordan kastedilen ne acaba? şahsen orhan pamuk seven biri olarak masumiyet müzesi’ni okurken ruhum daralmıştı, sayfalar sayfalar süren takıntılı aşktan kendimi intihar edesim gelmişti :)

pelin buzluk - deli bal öykü kitabı da efsane ama bilerek kurduğu mesafeli dili ve anlatıdan kaçması nedeniyle zordur.
  • (bkz: kavgam) resmen ideoloji kin nefret kusan bir yahudi karşıtlığı içeren yazıt okumamak isterdim
  • recaizade mahmut ekrem’in araba sevdası romanıdır eski türkçe olduğu için yeri geliyor hiçbir şey anlayamayabiliyorsunuz.
207 entry daha