• instagramda bulunan, "okul öncesi dönemdeki çocukları, kitap ile buluşturmak için kurulmuş bir iyilik hareketidir." anaokullarına ve anasınıflarına minik kütüphaneler kuruyorlar.

oluşum ile, kendi sınıfıma kitaplık kurma çabalarım süresinde tanıştım. bu oluşuma gerek kalmadan, ekşi duyuru ve kendi çabalarımla kitaplığımı oluşturdum. (bkz: #74332181) fakat sonrasında, hala kitap göndermek isteyen alıcıların gönderdiği kitapları, kendi satın aldıklarımı; kendilerine ileterek projenin gönüllüsü olup, kendileri ile ortak çalışmaya başladım. *

projenin bir seferlik veya daimi bağışçısı olabilirsiniz. toparlanan her 25 kitabı, sırayla projelerine kayıt olmuş olan öğretmenlerin sınıflarına yolluyorlar. ayrıntılı bilgi almak için benimle/projeyle iletişime geçebilirsiniz.
  • destek olunması gereken en güzel hareket.
    canı gönülden destekliyorum.

çok pahalı kitaplar çok! kendimden biliyorum. dışarı çıktığımda kitapçıya uğramadan eve gelmiyorum ama her gittiğimde çocuğuma kitap almıyorum. olmuyor. maalasef. hayat şartları. ama en azından alabiliyorum. ayda 1-2 kitap alabiliyorum en azından.
    hiç kütüphanesi olmayan çocuklar için birşeyler yapılmış ve biz buna destek olmalıyız.
  • nitelikli öykü kitaplarının kesinlikle çocuklarla buluşması gerekiyor.

destek verilmesi gereken kampanya.
  • cocuklarin kitaba, kitaplarin da cocuklara ihtiyaci var. turkiye’nin hicbir cocugu kitapsiz kalmamali. egitim yardimi bence yardimlarin en kutsali. bu amaca layikiyla hizmet eden bir olusum olduklarini dusunuyorum.
  • bıdıklara kitap lâzım. daha çok hayal etmeleri, daha çok üretmeleri lâzım. gelecek onlarda.

bir destek de siz verseniz ya?
hesabın var mı? giriş yap