şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: tl dr)
 • bir nida. baska bir versiyonu icin :
  http://www.youtube.com/watch?v=rrqwmoil9jy
 • geçen gün hiç tanımadığım bi eleman uzun bi entarimle ilgili okuyanı siksinler diye mesaj atmış. adamdaki aşka sevdaya özgüvene bak lan, eheh. okuma amına koyim, aferin mi bekliyorsun?

  okumamayı anlıyorum da neden bildirme ihtiyacı duyuyorsun yani. ayrıca ne gerek var riske girmeye, diyelim ki uydun nefsine. alkol yüzünden akli melekelerin zayıfladı, hap aldın çılgın attın, bali çektin, tiner soludun, boş bulundun ve okudun. ee? alacaklılar ne olacak? o vesileyle bu yönde niyet ileten arkadaşların şunları dikkate almaları lazım ki ettikleri lafın anlamı olsun;

  -okuyanı siksinler. kimler siksinler? sözleşmenin işleme konulması için gerekli şartlar oluşması halinde bu meselenin muallakta olmaması lazım. çoğul konuştuğunuzdan minimum 2 kişinin ismini verin. maksimum belirtmedim, o götünüze duyduğunuz güvenle ilgili.

  -okuyanı siksinler. ne zaman? oldu da boş bulundunuz okudunuz. yukarıdaki maddede bahsettiğim sikmekle mükellef arkadaşlar ne zaman sikecekler sizi. ne zaman yerine getirilecek anlaşmanın şartları?

  -okuyanı siksinler. nerede? ismi belirlediniz, zaman belirlediniz, ee bi de yer belirleyin. mukavelede askıda mesele kalmamalı.

  -okuyanı siksinler. kaç posta? tek postalık mı, çift postalık mı? niyetinizin bir sınırı olmalı -iyiliğiniz için diyorum, yoksa siz bilirsiniz-. net olalım.

  -okuyanı siksinler. takip edilecek pozisyonlar, yasaklar (opsiyonel). bunu opsiyonel olarak bıraktım. kontratınıza bunu eklemeyin. taraflar arasında bir anlaşmazlık olursa contract amendment olarak isyteyebilirsiniz. hadi bi bok yediniz malzemeyi çok dağıtmayın yani.

  bana sorsanız girmeyin bu zahmete, okumayın. siz de rahat edin, riske almayın, beni de uğraştırmayın amına koyim. bu arada bu entari de epey uzun oldu, ya kısmet.
 • (bkz: çıkış saatine 15 dk kala gelen 30 sayfa yönerge)

  eskiden böyle evraklar gelmezdi çünkü resmi yazıları yazıcı pc'de yazar sadece ilgili birimlere imza karşılığı elden teslim ederdi.

  bürokrasi neydi? bürokrasi emekti..

  teknoloji geliştikçe kıçımıza kaçıyor amk. şimdi neredeyse her evrağı çıktı almadan elektronik ortamda ilgili ilgisiz tüm birimlere gönderiyorlar.