şükela:  tümü | bugün
 • avukatınız olmadan ifade vermeyin.
 • sığ suya balıklama atlamak omurilik felcine sebep olabilir.bu yüzden suya böyle girmeyi asla tercih etmeyin.neticede girdiğiniz suda kaya vs olduğunu bilmeniz çok zor.
 • mutsuzsan ve psikolojik olarak çöktüğün bir dönemdeysen herkesten uzaklaşmaya çalışma, çık arkadaşlarınla gez dolaş onu da yapmayacaksan birine anlat, kimseye anlatmak istemiyorsan gel bize anlat
 • biliyorsunuz, çörekotu birçok kaynakça şifalı denilen ve çok desteklenen bir ürün.

  ben de geçmişte yüksek dozlarda kullandım, başıma gelenlerle ilgili link aşağıdadır.
  şimdilerde düşük dozda kullanıyorum.

  yüksek dozda kullanımının zararsız olduğuna ilişkin anlatılanlara bakmayın, uzun süre kullanımda günde max. 1-2 gram düzeyinde ve o da sürekli değil zaman zaman ara vererek kullanın.

  yüksek doz kullanımlarda 20-40 arasında olması gereken karaciğer enzimlerini (ast, alt) hepatit c (500-1000 ) düzeyinde zıplatıyor.

  (bkz: #51930786)

  edit: bazı hekim arkadaşlar, günlük 5 gram gibi dozların toksik etki yaratmayacağını, yanıldığımı, benim vakada başka bir sebeple bu değerlerin artıp sonra da azaldığını söylediler.
  katılmıyorum, çörek otu kullanırken artıp, bırakınca hemen düştüğü için, bana göre en akla yakın ihtimal bu, diğer ihtimaller çok daha zayıf görünüyor.
 • el altından ucuza alkol bulduğunuza sevinmeyin , zira etraf sahte alkolle kaynıyor.

  bedavaya göçtürürler bu diyarlardan.
 • prezervatif kullanın.
 • kim ne derse desin kafaya takmamaya çalış.. kendini başkalarının söyledikleri ile yıpratma ve her zaman gül.. sağlam bir psikoloji ayakta durmanın temelidir..
 • güzel bilgiler yazanlara teşekkürler, espiri yapmaya çalışanlar bi siktirsin gitsin.

  eklemek istediklerim.

  1)emniyet kemerini 10metre ileriye gidecekseniz de takın.

  2) motorsiklet ya da bisiklet kullanırken kasksız kullanmayın.

  3) 10 cm yükseklikten atlayacaksanız da dengenize dikkat edin , dizinizi çok kötü sakatlayabilirsiniz.

  4) kolunuzun kırıldığını düşünüyorsanız , “çıkıktır o kırık olsa duramazsın ehehehühe “ diyen aptallara bakmadan -sert bir kitapla bile olur - sabitleyin.

  5) takip mesafesine göre araç sürün. takip mesafesi koyduğunuz aralığa giren orospu çocuklarına küfür edin. (içinizden ) yoksa sağlığınız gidebilir.

  6) bir arkadaş yazmış çok beğendim, kalabalıktan olabildiğince uzak durun. en ufak /önemsiz bir panik hali bile izdihama sebep olabilir. (bkz: piston aşağı indi)

  7) ayak bileği yüksekliğini geçen sele/akıntıya girmeyin.

  8) bilmediğiniz yerde yüzmeyin. özellikle göl/baraj gölü.

  9) yanınızda mutlaka bıçak taşıyın. komando kasaturasını belinize asıp gezin demiyorum ama küçük bir çakı ya da kolye bıçak tarzı bir bıçak hayat kurtarabilir. sinirlenip birine de saplamayın.

  10)tanımadığınız çocuklara şeker çikolata vs vermeyin. belki alerjen içeren bir ürün olabilir.

  11)yayalara yol verirken ölmelerine sebep olmayın. siz yol verirsiniz geçer ama yan şeritten hızla gelen biri yaya yolu geçerken ona çarpabilir.

  12) yumuşak zemine sahip taşlı bir tepeden/yükseltinden inerken zikzak çizerek inin . kendi düşürdüğünüz maddelerin altında kalırsınız.

  13) kavga edenleri görürseniz araya girmeye çalışmayın. (bkz: 155)

  14) sinirlenip kapıların camına falan yumruk atmayın. çok net söylüyorum ölürsünüz.

  15) vakit buldukça doğaya gidin .
 • bunu öğrenin hayat kurtarır
  çocuk ve bebek için ayrı onların başına daha sık gelir.
 • sigarayı derhal bırakın