şükela:  tümü | bugün
 • her şartta polislerin elinden sorgusuz sualsiz kurtulmanızı sağlayan sihirli cümle. tabii etkiyi daha da artırmak için elinize bi parça kağıt almanız da enfes olur.

  mesela

  -gençler kimlikleri görebilir miyiz?
  +ya okuyom ben yaaa!!*
  -ha çok pardon o zaman

  jedi mind trick gibi bir şey lan. hipnoz, telepati, telekinezi, televizyon, ipod ne isim veriyosan artık.
 • -yolun sonuna geldin fred etrafın sarıldı
  +hayııır !!
  -hadi freddie bizi daha fazla uğraştırma silahını at ve teslim ol
  +asla seni lanet olasıı
  -bu son uyarım freddie teslim olmazsan ateş açmak zorunda kalıcaz
  +*ya okuyom ben yaaa
  -haa o zaman bi yanlışlık olmuş, biz gidelim abi hayırlı işler
  +selametle
 • askerlik şubesinden " bakaya kalmış bulunmaktasınız " temalı bi mektup alınca ister istemez ağızdan dökülen, şiir gibi, sıcacık bir isyan cümlesi.

  bunu takiben, artık askerlik şubesine gidip memura " abi sen yetkili bi abiye benziyosun " mu dersiniz ne dersiniz bilemem ama bi tecil belgesi götürmekte yarar var. zira askeri inzibatlar kapıda belirdiğinde hacıhüsrev baskını adlı videodaki genç misali tikler baş gösterebilir yüzünüzde. aman diyim, ihmale gelmez, şakası olmaz.
 • bobilerin de el attığı olay olmuştur kendisi.

  http://www.bobiler.org/monte.asp?fb=yek&m=170216
 • bir süredir dilime dolanmış komik video cümleciği.
  öyle ki artık ne zaman annem "kızım bi kalk bi işin ucundan tut" dese, otomatikman en yakınımdaki bir kağıt, bir fatura, bir gazete parçasını alıp sallayarak "okuyom ben yaa" diye bağırıveriyorum.
  onu bırak, kadın olaydan haberdar olduğu için önce küçük çaplı bir gülme krizine giriyor, sonra da olay arada kaynayıveriyor ve lola da bir kez daha iş yapmaktan kıl payı kurtuluyor.
 • ben bunu ankara batıkent'te bi' duvarda gördüm. sanırım sol görüşlü bir hareket motto olarak kullanma kararı almış. ve yine sanırım, bedava eğitim için bu işe girişmişler. feysbukta grubu da var. duvara resmedilmiş resmin netteki hali şöyledir.
 • kaşarlanmış hırsız repliği
 • hacihüsrev baskinindaki delikanlinin narkotikten yollanmis ekibi bu sekilde ikna etmeye calismasi önce garibime gitmisti.hir daginda hz. muhammed'i kurtaran örümcek gibi aileyi ögrenci kimligile kurtaricagini mi sandi diye düsünürken aklima seneler önce bi arkadasla yemek yemek icin gittigimiz camide yasadigim bi olay geldi.
  iki beynamaz olarak yemeklerinin methini ve ucuzlugunu duydugumuz bi camiye gitmistik. fakat allah'in bizi imana getirmek icin verdigi bi sans mi dersin, bedevi bahtsizligi mi dersin artik, tam namaz vaktinde gittigimiz icin yemekleri veren abi de dahil herkes namaza hazirlaniyodu. bekleyelim mi gidelim mi derken caminin hocasi cikageldi. muhtemelen, daha önce hic görmedigi gencleri kazanmak amaciyla bizimle sohbete girdi. nerelisiniz, ne okuysonuz seklindeki sablon muhabbeti ezbere bindirmisken isgüzar bi abi peydah oluverdi. biraz bizim muhabbeti dinledikten sonra "e hadi siz gelmiyo musunuz namaza" diyerek o ölümcül soruyu ortaya birakti. normal sartlarda bu soruyu savusturmak cok problem degildir de, ta kalkip camiye gittikten sonra hayir demek biraz garip kaciyor. ben yemekten umudu kesmis, uygun bi kriz yönetim stratejisi ararken yanimdaki arkadas gayet rahat bi sekilde "abi biz ögrenciyiz" dedi. hepimiz bu manasiz cevabin sahibine mal mal bakarken "bizim ibadetimiz egitim" diye de ekledi firavun. ben pismis kelle gibi siritarak "cok sakacidir bu" mesaji vermeye calistim ama hoca gerginligi fark etmis olacak ki "herkes inancinda özgürdür" manalarinda bi konusmayla abiyi de alip uzaklasti.

  yanisi bizim toplumda, özellikle de yoksul bölgelerde ögrenciye büyük umut baglanir. okuyup adam olmasi, bizimkinden farkli bi kader cizmesi icin destek verilir. okuyan kisinin de serserilikle, kötülükle isi olmaz inanci vardir. bu yüzden korkunca "anneeee" diye bagiran cocuk gibi götü sikisan türk'ün de "ohuyom ben yieeaaa" diye feryat etmesi normal karsilanmalidir