şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: bull bar)
 • izmir'de gazi kadınlar sokağında ismine layık mekan. bayansız olanı (ne demekse) mekana almadıkları gibi üzerine sopa atıyorlar.

  aşağıdaki olay yakın arkadaşımın başına gelip bizlere aktarılmıştır.

  isimler özellikle çıkarılmıştır.

  bir gece arkadaşım bir kaç bira içmek için dışarıya çıkıyor. kardeşi ve yurt dışından gelen bir arkadaşıyla birlikte gazi kadınlar sokağına giriyor.

  oradaki öküz bar'da 3 kişilik boş bir masa gördükten sonra, dışarıda, sokak tarafında. oturabilir miyiz diyor.
  bodyguardlar oturamazsınız, bayansız oturamazsınız dedikten sonra arkadaşım geriye dönüp ve gayri ihtiyari bir şekilde söyleniyor. "hay sizin bayanınıza yaa" diye. arkadaşına da "bayansız sokmuyorlar" diyor.

  o sırada arkasından birileri kime küfrediyorsun lan sen diye bağırmaya başlıyor. arkadaşım "ben küfretmedim" demek üzere geriye doğru dönerken baodygguard çoktan yanına gelmiş ve ona kafa atmış. bir de bacağına tekme gelince sendeliyor ve düşüyor. düşerken de kafasını masaya çarpıyor.

  ondan sonra hatırladığı tek şey yerdeyken yüzüne gelen tekmeler ve arkadaşının sesi. bir insanın suratına ve kafasına sayısını hatırlamadığı kadar tekme atabilmek için bir insanın nasıl bir öfke, nasıl bir kin, nasıl bir ruh halinde olması gerekir ki?

  sonuç; üst dudağında üç dikiş, alt dudağında iki dikiş, alnında, şakağında, belinde arkadaşıma vuranların ayakkabılarının izleriyle birlikte kalan izler ve morluklar, başında şişlikler, kalçasında ve dizinde halen süren ağrılar.

  mekan sahipleri arkadaşıma bunu yapanların kim olduğunu söylemiyor, saklıyor. arkadaşıma bu şiddeti uygulayan bodyguardlar kadar öküz bar da şehir eşkıyası, diye düşünüyorum.
 • 30-35 yaşındaki kadınlar tarafından götürülmeniz, işten bile olmayan bar.
 • insanların isimleri ile karakterleri arasında bir bağlantı olduğunu düşünenler, bunun üzerine sayfalarca kitap yazanlar vardır ya. normal şartlarda bu tiplere hep şarlatan oldukları ön kabulü ile yaklaşırım. ama bu 'öküz' isimli yeri gördükten ve orada yapılanları duyduktan sonra yok arkadaş dedim, isim ve karakter arasında kesin bağlantı var.

  mekan aç, adını öküz koy, kapıya iki tane öküz yerleştir mekanını korusun diye, bir de öküz gibi "bağyansız girilmez" kuralı koy, bu kurala karşı çıkanın üzerine de öküzlerini sal dövdür.

  öküz herifler!
 • diğer mekanlardan hiç bir farkı olmayan, sadece yeni açılması sebebiyle milletin akın akın gittiği. her daim kavga çıkabilecek her daim sen neye, kime bakıyorsun lavuk diyerek sandalyelerin havada uçabileceği mekandır.

  göte göte oturt sonra bakma, değme yapma etme
 • dün gittiğim garsonlarına fena kıl olduğum mekan. isminin nerden geldiğine ise girişteki iki adama bakarak anlayabilirsiniz. neyse arkadaşa süpriz yapalım dedik doğumgünü için. pastayı verdik getirdiler arkadaş mumları üfledi garson kesmek için bıçağı vermedi. neymiş efendim bahşiş istiyor. dedik çıkışta halledelim tip box'a atarız yok o zaman pastayı da çıkışta verelim diye gayet lakayıt bir cevap verdi. arkadaş git ulen diye 20 kağıt verdi de aldık bıçağı. pasta kesildi bunlar tabaklara koydular getirdiler. bahşiş alan eleman elinde 5 tabak getirince gözümün önünde pasta diliminin birini devirmesin mi. yere düşen pastayı havada yakaladım tabi elim kolum pantolonum krema içinde kaldı. ver ulan 20 lirayı dedim adam pastaları masaya koydu ve kaçtı! bildiğin gitti gelmedi geri.

  bunlar dışında çerezlerin ikram olarak gelmesi bir artı.
 • sahibi `karşıyaka`lı olan ve şu sıralar üçüncü şubesini de açarak popülaritesini artıran mekan.
 • adı sürekli şiddet ve kavgayla anılan mekan. sebebini merak ediyordum. artık etmiyorum.
 • gazi kadınlar sokağı'nın nevi şahsına münhasır piyasa mekanı. kendisini müzik direktörü olarak tanımlayan dj arkadaşımız gayet eğlenceli ve başarılı, darbuka ile paslaşarak gerçekleştirdiği şov alkışlanası. karşıyaka ve bostanlı'daki şubelerinde aynı tat olmayacağına emin olsam da işletmecilerin başarısı takdire şayan.
 • ne kadar saçma lan, insan bara gidip içmesi için bile yanından bağyan arıyorlar. hayır anlamadığım şey şu, iyi bir arkadaş grubuyla, küçük park ve gazi kadınlar sokağında ki her bar bize trabzon. ama bilmiyorum tabi, öküz bar'da bira içen koyun olmak ap ayrı bir duygu olmalı. bu duygu hiç tatmadım, merak etmedim. damıyla, amıyla içenlerin darısı başına diyeceğim mekan.