şükela:  tümü | bugün
  • geçenlerde bir avm de gördüğüm, ancak ismi nedeniyle güvenemediğim fast food zinciri. aslında geçen sene başlamışlar faaliyetlere ama kısa sürede birkaç ilde homemade burger konseptiyle yayılmaya başlamışlar. ilerideki planlarında ise istanbul, mersin , samsun gibi pazarlar da mevcut. lezzetlerini hiç bilmem ama isimden yana umarım kaybetmezler.*

şubeleri şu şekilde:

çanakkale – 17 burda avm

kırıkkale – podium avm

çorum – ahl park avm

bolu – 14 burda avm

edirne – erasta avm

lüleburgaz – 39 burda avm

konya – novada avm

gaziantep – sanko park avm
  • bir kere denedim. kötü değil; ama farklı da değil.

hamburger ekmeğinin kendisi öküz gibi; kocaman. resmen ekmekle doyuyor insan.
    ince ve lezzetli bir ekmek kullanan bir tek numnum var bildiğim kadarıyla. umarım yaygınlaşır.
  • bolu şubesinden iki kere yediğim yerli fast food markası. her halukarda burger king ve mc donaldstan iyidir. tavsiye ederim.
  • corum'daki subesi ilk acildiginda beni oldukca mutlu etmis olan fast food'cu idi. fiyatlari corum icin oldukca pahaliydi (istanbul'daki pek cok butik burgerciye göre bile pahaliydi), ancak atistirmaliklari hem uygundu, hem de fena degildi (patates haric. onda haslanmis ve sonra yaga bulanip isitilmis patatesin ötesine denk gelmedim hic. patatese pek düskünlügüm de olmadi icin fazla umursamamistim). basta hamburgeri de fena degildi, en azindan yoklukta gideri vardi.

her subesi ayni midir bilmiyorum, ancak corum subesi neredeyse her hafta zam yaparak zaten cok uygun olmayan fiyatlari direkt öküz seviyesine getirdi. hamburger icindeki etler de paralel olarak azaldi, tadi da gittikce kötülesince, benim icin de bu sekilde azalarak bitmisti bir kac ay önce.
  • balıkesir de yeni açılan 10 burda avam ‘ de şubesi olan burger zinciridir , burgeri sıradan patatesi über olduğunuda belirteyim.
  • kelime oyuncusu burger. x avm'de biraz önce burger king'e sinirlenip yedim, sonra sitesini açtım baktım. satıcı arkadaşa içinde kaç gr et var diye sorunca, 100gr, 4tl karşılığında 200 yaparız dedi. o zaman aynı etten 2 tane koyuyor. sitesine açtım baktım, 110gr/200gr yazıyor. bu ne lan?
    ya iki etli istenirse daha küçük et kullanıyor, ki öyle değildir,
    ya sitesinde yalan söylüyor,
    ya eleman bir bok bilmiyor.
    muhtemelen, bunların sahibi açıp bakan arızalı bir tip olursa diye, burger king rakibi olarak siteye 110gr yazmış. çünkü bk'de whopper'da 114gr et var.
    ama şubelerine gönderdiği et 100er gr.
    buradaki avm'ye ilk açıldığında füme etli olana 'bacon' yazmış gerzekler, oldu olacak allah yok din yalan yazsaydınız. sordum, bunda domuz eti mi var? yok efendim olur mu?
    neyse bugün gördüm değişmiş, -kelimeden kaynaklı tepki gösterdiler dediler. iyi dedim, taşlanmadan değiştirmişsiniz.
    bunun sahibi ya da sahipleri muhtemelen zengin zibidiler, milleti küçümseyip salak sanan tipler, muhtelemen de 3 5 birim zaman abd'de kalmış, yeni bir girişimcilik fikriyle gelmişler memlekete, bunu açmışlar.
    -abi farkeden olur!?
    -yok len bunlar nerden farketçek, yaz sen, ben gittim amarıgada gördüm, bu çok tutuyo, tarzı bir muhabbet olmuş.
    netice itibariyle, hamburger leş çıktı. ekmek soğuk, et soğuk, donuklaşmış ve sertleşmiş, patatesler de buhardan yumuşamış haşlamaya dönmüş. 24.90 para verdim ne işe yaradı?
    değdi mi burger king'e ihanet etmeme? değdi mi onu çiğneyip geçmeme? hayır. halbu ki her seferinde bana standart kalite veriyordu, ne eksik, ne fazla. bir önceki entyde pahalı diye atar yapmış, acısını kasiyerden çıkarmıştım, gerekli miydi? neyse...
    normalde daha lezzetli olabilecekken, belki de başka şubelerinde öyleyken, her şube aynı değil. sebebi de biz türklerin böyle franchise işleri oldum olası becerememesi. oğlum sizin çapınız değil bu. bırak yapabilen yapsın. senin yapacağın, antepli değilsen en fazla tavuk dönerci açmak, onu da 1 ya da 2 şube daha artırmak.
  • re-za-let!! çanakkale 17buradaavm şubesinde içeceğimi alırken, elimin yanından kocaman bir hamam böceği geçen fast&food şeysi. nefret ederim o böcekten, evimde çıksa evi yakarım ve yemek yediğim yerde çıktı. çığlık atmamla kasadaki çalışanlar yanıma gelip durumu öğrendikten sonra; -altta ahşap kısımlarımızdan gelebilir. açıklamasını yapıp kasalarına geri döndüler. böcek otomatin yanından mutfağa kaçtı otomatla duvar arasına bir baktık ki leş. bir de söyleyince de somurttular, özür bile yok delirmişler. ınstagram sayfalarına yazdım, hiçbir açıklama yapmadan beni instagram da engellemişler. sirk gösterisine gel sen... amatörler. sizin neyinize... müdavimseniz görmeden bir iki böcek anteni & bacağını belki de kıtır kıtır böcekleri n kendisini protein niyetine bir güzel mideye indirmiş bile olabilirsiniz.
  • royal burger diye bir menüsünü yedim, gerçekten güzeldi.
  • çok çok kötüydü, çorum ahl park'ta yediğim.
    sipariş geç geldi hadi onu salla. steakhouse dediği şey steakhouse ile alakası bile yoktu. kıyma gibi bir şeydi. dondurulmuş olduğu çok belliydi. tadı hiç yoktu. ayrıca ekmeği de bayatlıktan elinde dağılıyordu. tek avantajları sınırsız içecek o da zaten 2 bardakta bayıyorsun asitsiz bir şey.

homemade burger bilmesek inanıcaz bir de öyle yazmışlar.
  • önce burgerleri 100 ve 200 gr'lik olarak satiliyordu. simdi 60, 120 ve 240 gr secenekleri var.

daha önce hakkinda söyle bir sey yazmistim zaten (bkz: #83554740). yani hic bir zaman cok ucuz degildi ve vaat ettigi seyi yerine de getiremiyordu o fiyatlarda (butik burgerci fiyatina mc donalds, burger king altinda hamburger lezzeti). simdi bu 60 gr'lik olanin fiyati, menü olarak 20 lira civarina gelmis. ben hesap ettim (aldigim kiymadan cikan köfte adedine göre), evde yaptigim 2 köftenin (orta boy, cok iri degil) toplami 60 gr'dan fazla. yani 20 lira verdigimde aldigim, 2 ev köftesi, bayat ekmek ve cok basarisiz bir patates (düzelttilerse bilemem, ama son yedigimde verdikleri seyin patates kizartmasi ile alakasi yoktu).

önceki entry'de citir atistirmaliklarinin uygun fiyatli ve iyi oldugundan bahsetmisim. onun fiyati hala makul (10 lira olmus), kalitesi nasildir bilemeyecegim. ahl park subesi epeydir acik. corum'da bu fiyatlarla kim aliyor, cidden merak ediyorum.