şükela:  tümü | bugün
 • eleştirdiği mamulü/eseri/fikri/haltı (her ne ise) gerekçesini açıklamadan, kişisel beğeni düzeyinin ağdalı yapısına güvenerek yargılamak/sıçıp sıvamak.

  “çok gereksiz”, “gereksizlik abidesi”, “mallık ötesi”, “denyoluk zirvesi”, “hayvanlarca kere hayvan” ve benzeri tabirleri görürseniz anlayınız ki büyük ihtimal öküzce bir eleştiri geliyor. hayır, işin en boka saran tarafı, söz konusu öküzce yorumlamanın, insanın tamamen özgürce bir fikiri/eseri.. beğenmeme özgürlüğüyle ve bunun böyle körlemesine yontulup kişisel beğeni kisvesinde pazarlanmasıyla ortaya çıkıyor.

  “bir şeyler üretmeyen bilmez şekerim bunun ne zorlukla üretildiğini, kaç gece sabahladım ben bunun için bla bla” şeklindeki ağlak hissiyat da kafaları karıştırıyor bu eleştirilere vesile oluyor biliyorum ancak şundan eminim ki hayatı boyunca küçücük de olsa bir şeyler üretmiş bir insan bu tür öküzce yorumlarda bulunmaz/bulunamaz; dolayısıyla bu öküzce yorumlar sizin hakkınızda da epey bilgi sızındırır okuyana.

  daha güzel bir hayat mümkün sevgilim sözlükçüler, mengus misafir odasının kapanışı vesilesi ile de yazmıştı benzer bir şeyi. insanların yüzüne söyleyemeyeceğiniz şeyleri, sanal ortam kunel ortam deyi yazmayın, sonra ileride yedirirler hazmedemezsiniz, mideniz ağrır.

  öhhö. öhhm. (klasik piyano çalmaya başlar)
  bir dünya bırakın biz çocuklara, ıslanmış olmasın gözyaşlarıyla, bir barış bırakın biz çocuklara, ulaşsın şarkımız güneşe aya, oynaya oynaya gelin çocuklar, el ele el ele verin çocuklar.

  ayrıca boş zamanlarda çalışmak için:
  (bkz: adam olamadim bari elestirmen olayim)
  (bkz: bilmedigini elestirmek)
  (bkz: elestirmek disinda bi bok yapmayan dangalaklar)
  (bkz: elestirmek ve bok atmak arasindaki fark)
  (bkz: elestirmen ile denyo arasindaki farklar)
  (bkz: otu boku elestirmek)
  (bkz: otaboka ayini)
  (bkz: saksağanların dramı)
  (bkz: hala okuyor musun len)
 • kompleks sponsorluğunda bir yarı cahil yapımı. tepki vermek sinirleri daha da bozar, acilen kulakları tıkayınız.
 • bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanların gerçekleştirdiği eylemdir.