• bu nasil bir kolejdir ki her gun eksi sozluge reklam verebiliyor.
    cocugum olsa asla gondermem. verilen paralari ogrenciye degil reklama harciyorlar biktim haftalardir bunlarin reklamini gormekten.
  • sms reklamıyla insanları rahatsız etmeyi kendine hak gören müessese. okyanus red yazıp 3172'ye yollayacakmışım . bir şey yazıp yollayacağım ama...
  • branşlaşma denen illet sistemi okullarında ısrarla uygulayan okul. öğretmen sirkülasyonu çok fazla, haddinden fazla para odaklı.
  • gereksiz pahalı ve aşırı derecede para odaklı kurum. personel ve öğretmen maaşları en alt seviyede. idari personel asgari ücretle çalışıyor. fazla mesailer verilmiyor. pazar mesaisi yerine bir gün izin veriliyor. doğa koleji de aynı şekilde. asgari ücretten 200 tl fazla vererek öğretmen istihdam ediyor. (üstelik haftanın 6 bazen 7 günü çalışmak zorundasınız) bence insanların bu tür kurumlara prim vermemesi, binlerce lira yatırmadan önce iyi araştırması gerekir. sonuçta kaliteli olanlarını ayrı tutarsak kolej öğretmenlerinin ekseriyeti kpss denen sınavı kazanamayıp meb’e atanamamış öğretmenler.
  • 1 yıl orada çalışmış bir öğretmen olarak söylüyorum ki öğretmenine asla değer vermeyen bir kurum. fazladan mesai saatlerini, yazın yapılan seminerlerin ücretlerinin ödenmemesini, pazar günü çalıştırıp o gün için yine mesai ücreti yatırmamasını, yarıyıl tatilinin bir haftasını öğretmenlerinden almasını ama bir gün rahatsız olup işe gitmesen ya da yakınının başına bir şey gelse mazeret bildirsen o bir günün maaşından kesilmesini saymıyorum. sözde öğretmenin kıdemine göre maaş verdiklerini söylerler ama kime neyi yutturabilirlerse öyle bir maaş skalaları var. yeni mezun bir öğretmen asgari ücretten bir tık fazla alır sadece. geçen sene bu okula başladığımda 30 ağustos gününde bizi çalıştırmalarından bu okulu sevemeyeceğimi anlamıştım. resmi tatilde hatta milli bayramda insanları çalıştırmak nedir. ayrıca her şey göstermeliktir bu okulda. bir etkinlik yapılır, o etkinliğin tamamlanmasından çok fotoğraflanıp sosyal medyaya anında koyulması daha önemlidir. düşünün ki öğretmen ders mi anlatacak, fotoğraf mı çekecek. bir de mükemmel fotoğraflar beklerler. işte bu noktada vicdanen idarenin sizden istediği ile yapmanız gereken arasında kalırsınız. işe başlarken bu kadar çok görevinizin olacağını size asla söylemezler. okul başladığında okuldaki tüm sorumluluklara sahip olabilirsiniz. çünkü siz boşluk doldurucusunuzdur. he bir de hiçbir sınıf aynı anda aynı şeyi yapmaz. tamamen öğretmenin inisiyatifine kalmıştır. herkesin uyması gereken bir program falan hak getire. koskoca okulun düzgün, belirli bir servisi yoktur. servislerde öğretmenler yeri gelir ayakta gider. çünkü kar yapmak için bir tane daha öğretmen servisi tutamazlar. zaten genel olarak baktığınızda bir kampüsünde uzun yıllar çalışmış memnun olan bir öğretmene rastlamazsınız. her şey veliye bakar. veliye göre düzenlenir. eğer bir yanlış varsa bile veliye göre doğruysa o şekilde çevrilir. okulda renkli çıktı bile yoktur, çünkü bunu suistimal eden çok olmuş. bunu denetleyecek olan yine okuldur. okulda asla planlanarak bir şey düzenlenmez. her an bir etkinlik, bir fotoğraflama işi, toplantı çıkabilir. düzeni seven insanlar için çalışılabilecek bir yer değil maalesef. ama eğer birilerine yaranmayı seviyorsanız burada çalışmaya devam edebilirsiniz. çünkü idareciler bu kişileri severler, ayrımcılık yaparlar.
  • yeni mezun ogretmenlere verilen maasi merak ettigim kurumdur. bilenler yesillendirirse cok memnun olurum.
  • benim de ilk çalışma yılında ne kadar maaş verdiğini merak ettiğim kolejdir. bilgisi olanların yeşillendirmesini rica ediyorum.
  • holding olarak çalışanlara insan değeri vermeyen kurum.
  • öğretmenler günü videosu yaptırmış şirket.
    https://sol.org.tr/…us-kolejinde-hak-gasplari-14202
  • öğrencilerinde covid pozitif çıkmasına rağmen velilerden gizleyen
    yönetmelik gereği velilere söylemeyeceğiz diyerek suç işleyen kurum
    birebir temaslı öğretmenlere baskı yaparak öğrencilerede haber vermeyerek bu durumun üstünü örtebileceklerini zannediyolar
hesabın var mı? giriş yap