şükela:  tümü | bugün
  • hayallerimden biridir.
    her suyun, her denizin tadı ve dokusu farklıdır. okyanusun tadını ve orada yüzmenin nasıl bir şey olduğunu bilmek istiyorum. yakında gerçekleştireceğim, ulaşacağım hedeflerden biridir.

mutlaka tehlikeleri vardır, köpek balığı yada bir sürü tehlikeli canlı gibi ama ben belgesel kanallarında gösterildiği gibi korkulacak bir durumun olmadığını düşünüyorum.

zaten belgesel kanallarına göre bütün canlılar insanları öldürmek için uğraşıyorlar!
  • denizden herhangi bir farkı yoktur. ulan acaba köpek balığı bir diş alır mı? serçe parmak kadar bir balık gelip bir ısırıkla öldürür mü? gibi ev yapımı korkular eşliğinde gidilir, suya girildiğinde hepsi unutulur.
  • mükemmeldir.
    los angeles'da deneyimlemiştim.
    dalgalar, upuzun sakin plajlar falan.
    çok keyifli

not: sığırın biri ego tatmini falan yazmış.
    ulan sözlükteki her başlıkta dönen muhabbette her yazarın anısı, deneyimi olmasını mı bekliyosun.!!
    insan yaşadığını hissettiğini de mi yazamayacak amk.
    tüm yazıları okudum, ego tatmini falan yok yazılanlarda. yazarın ezikliği var sadece
  • bir üsküdar'da yüzmek değildir.
    üsküdar'da sokakta yüzen adam
  • her okyanusa giren köpek balığı saldırısına uğramıyor. zaten böyle bir tehlikesi bulunan yerlerde gerekli önlemler alınıyor.
  • bence de denizden bir farkı yoktur. 'ulan okyanusta yüzeceğiz' heyecanıyla yola düşmüştük oysa ki.. ancak verdiği his bakımından denizden bir farkı olmadı.
    (bkz: batı afrika)
  • denizle yüzmekle eşdeğerdir. bu sene yaz tatilimi hint okyanusu'nda sahili olan bir yerde yaptığım için deneyim edindim.. denizden tek farkı kıyıda bile türlü türlü bir sürü balıkla yüzüp, yunusları selamlayabilmek.. hee bir de gece okyanusa karşınıza alarak yıldızlara bakmakta ayrı bir keyif.*
  • (bkz: mis)
    amerika degilde brezilyada ozellikle baya eglenceli olan durum
  • gözleri yakan eylem. bir karadeniz'de yüzmek değildir.
  • atlantik ve hint okyanusu tehlikelidir. (kısmen)

pasific okyanusu adi ustunde pasif bi okyanus. tehlikesiz ve kopekbaligi saldirisi dusuktur.

yuzme açisindan denizden farki
    yok. fark istiyorsaniz surf yapilan noktalarina gidiniz

dalgalarin 3-5 metreye ulastigi plajlarda yüzün. ben cok cok iyi yüzen bir adamim ve dalgali denizlerle buyudum turkiyede ama okyanustaki dalgayla mucadele ciddi zor. 5 dakikada aptal ediyor.