şükela:  tümü | bugün
 • komplo teorisyenleri ve meraklı kişiler tarafından merak edilen ve ülkenin stratejik olarak planladığı (kesin yoktur ama) merak uyandıran uygulamalar.

  olası bir yunan işgali kavramı doğrudan yada dolaylı olarak beklenmekte imiş. ben demiyorum ahmet takan köşe yazısında bahsetmiş bu konuda. şöyle de bir açıklama yapmış. yunan en büyük askeri üssüne türk topraklarında sahip oldu, bu yazıdan da anlaşılacağı üzere ileride türkiye'de yaşanacak bir karışıklık, savaş, işgal durumunda sevgili komşularımızda pastadan pay almak için hazırlık yapıyor.

  kktc de üslerin kapatılma istekleri, ege adaların da yunan işgalinin başlamış olması, son on yılda ortodokslara tanınan haklar, megalo idea anlayışının sıkça dillendirilmesi gibi başlıklar bir fırsatçılığın ayak sesleri olarak yankılanmakta. elbette ki yunanistan gibi bir güç, türkiye gibi bir güçle savaşmayı göze alamaz. olası bir yunan türk savaşının bir sonucu olmayacağı gibi yunan kuvvetleri tek başına istila planı dahi yapamazlar bu topraklarda. peki tarihin en fırsatçı hamlelerinden biri olarak 21 mayıs 1919'da yaptığı gibi arkasına bir büyük güç alarak, parçalanmak üzere olan ülkeden toprak alma derdine düşemez mi? daha önce bu amaçla yola çıktılar ve başarısız oldular, hem arkalarında ki güçler savaştan yılmış ve yorgun düşmüş birinci cihan harbi devletleri olduğundan, hemde osmanlı devletinin son kırıntılarının çanakkale gibi bir cephede modernize olmuş ordularını hesaba katamadıklarından (tarihin görmüş olduğu en büyük dehalardan gazi mustafa kemal atatürk'ün payını yazmasam ayıp olur) bir bozgun yaşadılar.

  olası bir amerikan işgalinde, yada barış devletlerinin ortaklaşa türkiye'ye demokrasi getirme hareketinde (olasık dahilinde olmadığını düşünmek tamamen salaklık olur)doğu toprakları sözde kürdistan tarafından amerikan desteğiyle alınırsa ve abd için pek değeri olmayan ege kıyıları yunana peşkeş çekilirse nasıl sonuçlar ortaya çıkar. yunan bunu planladığından dolayı olabilir mi ege'ye işgal yığınağı yapması, son 5 yılda ege adalarını işgal edip, silahlandırması.

  türkiye'nin arabasına aldığı benzinden, kıçını sildiği peçetesine, ekmeğine koyduğu buğdayına, silahında attığı mermisine, tüm tsk araçlarında kullandığı yazılımına, her türlü ekonomik ve fiziki alt yapısına kadar bağımlı olduğu abd ve avrupa karşısında olurken ve darbe yerken, bu devletler tarafından desteklenen ve sınırsız alt yapı elinde bulunan yunanın işgaline karşı ne gibi şansı olabilir.
 • 18. türk devletini kurup ülkeyi iç ve dış mihraklardan bir kez daha temizlemektir.
 • yunan kardeşlerimiz bu defa mağdur olmasınlar diye yüzme kursları açmak yapılacaklardan sadece biridir.
 • selanik 82, atina 83... to be continued...
 • karı kıza "bağırma vre türk kizi, senin de hozuna gidezek" diyen yunan askerlerini ankara çayına dökmek.
  cuma cuma sapıtmayın mesai sonu gelirken.
 • konusu açılmışken 12 adayı geri almak... burnumuzun dibinde, ama kendi kara parçamızda bile yunan radyosu çekmeye başlıyor ya, elini uzatsan sanki tutacağın kadar yakın olan, kaybettiğimiz güzel topraklarımız... dokunuyor insana.
 • anadoluyu son bir kez tekrar ölesiye savunmaktır yapılması gereken. gidecek başka yerimiz yok çünkü. atatürk’ün dediği gibi:
  (bkz: hatt-ı müdafaa yoktur sath-ı müdafaa vardır.)
 • evinde tutmakta zorlandığımız yüzde elliyi artık tutmamaktır.
 • karşılıklı ouzo içeriz. bu saatten sonra sizin anladığınız şekilde işgal falan olmaz. zaten ekonomik olarak işgal edilmiş durumdasın yerli ve milli hangi ekonomik değerin var de bakalım güzel kardeşim.
 • adaları verenler en önden kaçar diye tahmin ediyorum.