şükela:  tümü | bugün
25 entry daha
  • şuan için halk desteği sağlanmaya çalışılan. abd ye bu konuda destek verecek ülkeler çok sınırlı. ama trump ülkesindeki sorunları unutturmak için gündem değiştirme çabasında. abd halkının çoğunluğu herhangi bir savaşa karşı olmasına rağmen kolpadan iki saldırı veya ele geçirilecek 2 belgeyle halkın desteğini alabilir. tabi israil de sen dur hele belgeler böyleyken böyle diyip de işin içine karışabilir mi bilmiyorum.

sonucu ise abd ve iran için felaket olur. israil ise bi yolunu bulur karlı çıkar. belkide olmaz bilmiyorum lan ben kimimki. ama yakında tekrar gündem olacağı kesin.
  • gitgide kuzey kore'ye benzediğimizin kanıtı olan büyük tehlike. dışarıda ne olduğunu kimsenin umrunda değil. ne de olsa tüm dünya bize karşı ve bizden korkuyor değil mi? yersen...

bu başlığın normal şartlarda sözlük gündeminden düşmemesi lazım. suriye, ırak vs. bunlar mahvedildi ama dikkat edelim adamlar koskoca iran'a savaş hazırlığı yapıyor. kendi içlerinde henüz tartışma konusu olsa da koskoca iran'dan bahsediyoruz. iran'a saldırmayı düşünen yarın bir gün bizi de zor duruma sokacaktır.

burada game of thrones teorileri kasmak, erol mütercimlercilik oynamak çok yanlış olur. gerçek bir tehlike var. hem de yanı başımızda. herkesin buna dikkat edip bir kamuoyu oluşturması gerekiyor.
159 entry daha