şükela:  tümü | bugün
 • mısırda müslüman kardeşlerin sopası olarak kullandıkları bağnaz halkın bir uzantısı da burda olduğu için, şehit mertebesinde öleceksiniz fetvasından sonra kendilerini kümeslerinden dışarı fırlatacak ak memelilerin sokaklarda kimseleri bulamamasıyla sonlanacak olaydır.

  olası türkiye iç savaşı da götlerinde patlayacaktır.bütün kıllar yanacaktır.
 • esenyurtta evlerin degerini düşürür diye bayburtlu inşaat sirketlerinin destek vermedigi savastir. kobane icin sokak olaylari sırasında cok korkmuslardi.
 • çok ilginç bir iç savaş olacaktır.

  içerideki islamofaşist dikta destekli milislere karşı kim savaşacak? kentli seküler orta sınıfın savaşmak için eğitimi de teçhizatı da yok. muhtemelen rusya-iran-suriye türkiye'deki aleviler üzerinden islamofaşist dikta karşıtlarını donatabilecektir. şu anda ab de, abd de türkiye'de kentli seküler orta sınıfla fikir birliği içinde ama bunlar olası bir iş savaşta pyd'ye yaptıkları yardım benzeri yardımı, türk muhalifine de çok uzun bir süre sonra yapabilecektir. olayların fitillerinin ateşlendiği anda ise ilk donatım işini iran-suriye mezhepsel olarak ve rusya'nın desteği ile yapabilecektir.

  iç savaş başladıktan bir süre sonra, ab ve abd'dekiler türkiye'de islamofaşist güçlerin kıyımlarını medyada görerek ancak olaya müdahil olacaktır. ışid benzeri bir durum oluşacaktır.

  tabi bu iç savaş ortamı için ordunun bölünmesi gerekir. ordu tamamen diktanın yanında durursa iç savaş değil, soykırım olacaktır.
 • valla kimyada bile sıkışan hava bir yerden sonra kendini bırakır ve patlar; biz burada her ne kadar “aman olmasın!”, “aman çıkmasın!” desek de, insanın kimyası da buna benzer; çok sıkıştırırsan patlar. kaçarı yok.