şükela:  tümü | bugün
  • şansiniz varsa olay mahaline 8 ila 24 saat sonra gelebilen polis ekibi
  • türk filmlerinden alıştığımız, olay bittikten sonra gelen polis modelinin dışındaki polis modeli...ayrıca araçlarında delil toplamak için gerekli cihazlar olması gerek...
    unutmadan (bkz: olay yeri inceleme)
  • (bkz: csi)
  • hirsiz girmis arabayi incelemeye benzini olmadigi icin gidemeyen, "bu nasil is?" sorusuna "madem biz gelemiyoruz olayli arabayi siz bize getirin" seklinde ayar veren, enteresan polis birimi.
    (bkz: ben bugun bunu gordum)
  • daracik sokakta hiz yapip 15 metre fren izi ile baska bir araca çarpan gencin, emniyet kemeri takmadigi ve airbag'i açilmadigi için kafayi birazcik cama çarptigi, "ne olur ne olmaz" diye rontgen çektirmeye gittigi olayda, inceleme için gps aygiti ile gelen, fakat sürücülerden birinin olay yerinde bulunmasi yüzünden digerine "yaralamali trafik kazasina karistigi için" 8/8 suç veren, iki tarafa da kafadan kaza yapma cezasi kesen, raporunda sürücülerle konusmadigi halde "sürücü beyanina göre" ibaresi kullanan, bir bakis firlatinca olayi çözmüs gibi derhal araçlarin konumunu bozduran, yalnizca fren izi ölçen, minicik sokak içinde 15 metre fren izini gayet normal karsilayan, hasar durumunu bile not etmeyen, doktor raporu alinmadigi için iki sürücüye de bir sürü formalite ve zorluk çikaran, alkol muayenesi için 3 saat geçmis oldugu halde sürücüleri sersefil cerrahpasa'ya yollayan, karakolda ifadelerini aldiktan sonra serbest biraktiginda olaydan bu yana alti saat geçmis bulunan saçma sapan bir sistemin ekibi... siz siz olun kazaya karistiysaniz ve hatta alkollüyseniz hemen kaybolun. "hastahaneye gittim" dersiniz. karsi taraf "adam yaralama" suçundan sanik olur, bir de sikayetçi olursaniz, karsi sürücü araçlarin hasarini bile kasko firmalarina ödemek zorunda kalir. ey yavrum ey !
  • beşiktaştaki amirliği dikilitaş cami önü sokaktadır
  • hırsızlık vakası sonucu karakola gidip, talep dilekçesi faxladıktan yarım saat sonra eve ulaşmış olan ekip. öncelikle diğer tüm polislerden çok farklı bir yapıya sahip olduklarını belirtmem gerekir. oldukça ilgili ve mağduru rahatlatan insanlar.

evime iki kişilik bir ekip olarak geldiler. parmak izlerini aldılar ve o sırada gece yaşanan hırsızlık vakasından etkilenip, ürkmüş kedilerimle fırçalarını sallayarak oynadılar. evde benim yönlendirmelerimle süphelendiğim her yerden parmak izi örneği topladılar, fotoğraf çektiler saatlerce.