şükela:  tümü | bugün
 • akdeniz üniversitesinde; baki grup tarafından öğrencilerin sosyal, kültürel alanlardan kendilerini geliştirebilip rahat bir ortamda dizilmiş olan kafe, kahvehane, fast food, sinema, pizzacı, kırtasiyeci, giyim, simitçi, kuaför ve de bilimum ticari (sinema artık ticari değil)mekanlarda birbirleriyle "arkadaşlık ilişkilerini gerçekleştirmeleri" ni (yani kesişmelerini) sağlayabilecek olan rahat ortamı sunmak için öğrencilerin piskolojilerine bir an olsun "ulan kıyak geçelim be, belki hatun (erkek, sahi erkeğin niye böyle hatun gibi bir ismi yok neyse) kaldırırlar buradan" şeklinde düşüncelerle yaparım, işletirim, devretmeye çalışırım ( voleye vurmadan asla) mantığıyla 1997 senelerinde yapılmış olan (aslında) bir kültür(?) merkezidir. asıl adı olbia kültür merkezi olsa da "öz süt sponsorluğunda sigara içilmeyen sıcak çikolata bulunurlu bir kültür kafesi" haricinde kültüre dair herhangi bir emare bulunmaz, bulunamaz; ama bazen "ulan oralarda kulüpler idare ediliyor, öğrencilere kültür empoze ediliyor" şeklinde özetlenebilecek karşı çıkışlarla karşılaşabilecek bu düşüncem karşısına dikilen düşüncenin yıkılabilmesi için gerçekten bir mimarlık harikası olan bu çarşının giriş ve çıkışlarında dalgalanan bayrağa bakmasının( baki grup bayrakları) kafi geleceğini söylemekten çekinmiyorum. lakin burası bir kültür merkezi değil bir ticaret hanedir. kulüplerin can hıraş mücadelesiyle kullanabildiği sinema salonlarında düzenlenmeye çalışılan etkinlikler dışında öğrencilere okeyin faydaları, sigaranın yararları, fast tüketim fast toplum, hangi açıyla boş boş bakan kızları (erkekleri) daha iyi kesme ihtimalin vardır, saat kaç, tuvaletin geldi mi hayatım!, hadi anfide şevişelim! (anfi tiyatrosu vardır), çimler var arka tarafta yayılalım vs. gibi ihtiyaçlarını karşılama da bire bir işlevini yerine getirir. ve okulun kendi malı olan bu topraklarda, ne yazık ki kiraladığı dükkanlara binlerce ytl kira öder.
  yine de akdeniz üniversitesini sevilebilen yapabilen nadir mekanlardandır, mimarisi hoştur en azından [6 kasım 2001'de (tarihe dikkat--hayır diil canım fenerin galatasarayı 6-0 yendiği tarih değil-- iyi düşünün gün bazında neyin yıldönümü, hani bişeyin yıldönümüydü ya) suriyenin halep şehrinde ağa han (o kim lan?) tarafından bir de ödül verilmiştir mimarisine]

  "yaparım, işletrim, devrederim allah kerim!"
 • tam adı "olbia sosyal özeği" olan mimari ürün. usta mimar cengiz bektaş tarafından tasarlanmıştır ve zamanında ağa han ödülü'ne layık görülmüştür.
 • akdeniz üniversitesi kampüsü'nün öğrenci çarşısı. içinde sinema salonu, sergi salonu, gereksiz fast foodçu, bir iki kafe bulundurur. ayrıca , iki adet de kahve(kendileri de kahve demişler zaten) vardır.kahveleri hiç boş kalmaz, öğle saatlerinde ise yer bulmak neredeyse olanaksızdır.ayrıca çarşı içinde bolca gürültülü parti tanıtımı yapılır(su an da yapılıyor, club falan hesabı).
 • barındırdığı potansiyel düşünüldüğünde daha güzel mekanlarla daha iyi hale gelebilecek çarşıdır.. yinede tam anlamda olmasada yurtta kalan öğrencilerin okul dışına çıkmadan hayatını devam ettirebileceği bir özelliğe sahiptir. akdeniz de okuyup olbia çarşısındaki hayal kahvehanesinde en az bir kere okey oynamayan ya da zeytin de kesişmeyen kız erkek öğrenci bulmak çok zordur..
 • akdeniz üniversitesi kampüsünün tek öğrenci çarşısıdır...
  her yağmurdan sonra 10-20 cm su biriktirir -antalya gibi bol yağış alan bir şehirde bu nasıl düşünülmez anlamıyorum- ve tuvaletleri bir üniversite ortamına yakışmayacak kadar kötü ve pistir...
 • tuvaletindeki cami şadırvanını andıran lavabo olayına hastayım.
 • içinde barındırdığı açık hava tiyatrosu çarşıya çok güzel bir hava katmakla beraber, içinde uzun süre oturunca bel fıtığı yapabilir.
 • antalya'nın meşhur yağmurlarında çarşıdan ziyade dere yatağı görevi gören mekan.
 • eşek arılarıyla meşhurdur.
 • tam adı olbia kültür merkezi olan çarşı akdeniz üniversitesinde bulunur akşamları her kafeden ayrı bir ses çıktığı için büyük bir ses kirliliği vardır