şükela:  tümü | bugün
 • içinde bulunduğumuz tarih itibarıyla ülkü ocakları eğitim ve kültür vakfı'nın başkanıdır.

  (bkz: bu yanıtımız anlayan herkes için bir ihtardır)
 • başbakanlık korumasını tokatlamasıyla insanların tanıdığı bir isim olmuştur.

  demek ki eylem, teoriden daha güçlüdür.

  ülkü ocakları yıllarca açılım meselesi, pkk terörü, erdoğan ın açıklamaları ve son olarak andımızın kaldırılması konusunda ciddi açıklamalar yapmış, ancak bir tanesi bile gündeme gelmemiş, getirilmemiştir. ama söz konusu şiddet ve eylem olunca, tüm basın haber yapmak için seferber olmaktadır.

  artık şu sorunun sorulması gerekiyor, salt bir eylemlilik hali mi, salt bir eğitim seferbeliği mi yoksa ikisinin iç içe geçtiği bir yapı mı ?

  şiddet olmadıktan sonra eylem ses getirir, çarpıcıdır. hele ki bunu eğitimli, aydın gençler yapıyorsa daha da kıymetlidir. ancak ülkü ocakları'nın mevcut yapısı özellikle "aydın gençlik" konusunda ciddi soru işaretleri taşımakta.

  konuya dönecek olursak, milliyetçiliği ayaklar altına almış bir başbakan'ın cenazeye çevik kuvvetle katılması ve milliyetçileri cenaze namazına almaması saçmalığın dik alasıdır. bu provokasyonlar ve olaylarla cami avlusunu geren zihniyet, bahçeli'nin aracına bindiği sırada kalabalığın üzerine araç sürmesi provokasyondur.

  tokat konusuna dönecek olursak, o makamda oturan birinin bu tarz hareketleri kamuoyundaki milliyetçi kimliğe zarar verir, alkışlanacak bir yanı yoktur.

  olcay kılavuz'a devlet bahçeli iyi bir fırça atmıştır, ama bıyık altından da gülümsemiştir. her ne kadar şiddete karşı bir lider görüntü vermeye çalışsa da kendisine yönelik hareketlerde şiddete yol verebilmektedir.

  ergun babahan'ın bahçeli hakkında yazdığı köşe yazısı sonrasında star gazetesi'nin basılması,
  habertürk gazetesinin provokatör manşeti sonrasında, habertürk binasına yürünmesi,
  genel başkanlığa adaylığı döneminde ümit özdağ'a yönelik saldırı girişimleri,
  koray aydın'ın kongre salonlarına girerken karşılaştığı tepkiler bunlardan bazılarıdır.
 • kerkük'ün sesine ses veren ülkü ocakları genel başkanıdır. adamdır.
 • niğde üniversitesi'nde okurken pek çaplı bir adam gibi durmazdı ama samimi idi. kendini yetiştirdi ise tebriği hakediyor yok aksi durumdaysa vay ülkü ocaklarının haline!
 • feysbuk arkadaşlarımdan birinin ülkü ocağı il başkanı* olması nedeniyle, iki haftadır fotoğrafını sık sık gördüğüm kişi.
 • kendisini yakınen tanımam ancak icraatlarına bakılırsa , gayet çalışkan bir genel başkan. kendisi ırak türkmenlerine ciddi yardımlar organize etmiştir. ülkü ocaklarındaki değişime bakılırsa kendisinin payı olduğu kanaatindeyim. zira artık okuyan, araştıran ve bilinçlenen bir milliyetçi gençlik var. bunda büyük pay bahçeli bey'in de olsa. olcay'ı da çalışkanlığı nedeniyle kutlamak gerek.
 • facebook hesabından 1 kasım 2015 günü paylaştığı yazı,

  “liderimiz, büyüğümüz, şanımız, şerefimiz, namusumuz, onurumuz, partimizin genel başkanı devlet bahçeli’dir. davamıza ve liderimize, sadakatimiz, samimiyetimiz, bağlılığımız her zamanki gibi en üst düzeyde olacaktır. bu düstura aykırı hareket edenlerin feriştahına taviz vermeyeceğiz. tavrımız net ve sert olacaktır”
 • hacettepe üniversitesi'de yaşanan olayları, bengütürk tv'de anlatıyor.

  rektör ve emniyet yetkililerinin sorumluluğu birbirine attığını söylüyor.

  hiçbir yetkilinin önlem almadığını ısrarla vurguluyor.

  ama kimse dinlemiyor.

  her türlü paralı gücün maşası olan pkk'ya mensup gençlerle, ülkücü gençler birbirine düşürülerek ülkede iç savaş başlatılmak isteniyor.

  plana göre öyle bir iç savaş olacak ki, içinde akp olmayacak.

  iç savaşın fitili üniversitelerde ateşlenecek.

  kaos başlamışken, konu yine yeni anayasaya, yine başkanlık sistemine gelecek.

  referandum icin sandıklar kurulacak. "400 vekil olsa, bu kaos yasanmayacaktı" denilecek.

  bir nevi sivil darbe ile baskanlik sistemine geçilecek. sonrasında alinacak önlemlerle de tekrar huzur sağlanacak.

  baskanlik sistemine gecilip, amaca ulasildiktan sonra, ölen ölmüş, kurtulan kurtulmuş olacak.

  ülkücüler de, pkk'lilarla karsilastirilarak, "al birini vur ötekine" "bunların ikisi de terörist" denilecek.

  daha önce denmedi mi ?
 • yaklaşık üç ay önce dünya evine girmiş olan ülkü ocakları genel başkanıdır. devlet bahçeli'nin aksine çok sık seyahat ediyor kendisi.