şükela:  tümü | bugün
 • jazz a dokunan bir müzisyenimiz..
  detaylar için.

  (bkz: http://www.olcaysaral.com/…e.asp?sayfaismi=anasayfa)
 • müziğinde elektronik tınılara da yer veren, bazı özel çalışmalarını dinleme şansına eriştiğim genç müzisyen. klasik jazz formlarını pek sevmez, zaman zaman festivallerde yer alır. kendi stüdyosunu kurmuştur, elinden geldiğince olanaklarını gençlerle paylaşmaktadır. yeğeni de kendi gibi müziğe yatkın olsa, dayısına çekse keşke!..
 • sakin adam.kadıköydeki jamsession studyonun da sahibidir aynı zamanda.studyonun bahçesinde kahvesini yudumlarken bulabilirsiniz.
  link de verelim tam olsun : http://www.myspace.com/olcaysaral
 • ofspor yönetim kurulu başkanlığına seçilmiş trabzonspor yedek üyesi işadamı.
 • olcay saralın senfonilerini dinlemek proust okumak gibidir. aklın ve duyguların tüm dikkatini ve bir ömür süren yaratıcı bir dinamizmin algısını gerektir, aynı proust gibi herkesin algısına açık değildir. proust'un eserleri gibi saral'ın besteleri de zengin bir detaycılık barındırır, birbirinden farklı bir çok perspektifin yoğunluğu ustaca ve yenilikçi bir kurguyla birbirini boğmadan derinleşir. insanın doğa karşısında ki hayretli huşusu ve kentsel zekanın karmaşık çok yüzlü yapısı kendini saral'ın bestelerini dinlerken yeniden duyabilecektir. diyeceğim o dur ki bu bestelerin eşsizliği her çalındığında yeniden yaratılan her dinleyici için birebir kurgulanan akışkan doğaları içinde gizlidir. her dinleyicinin kendine dair bir yolculuğa çıkmasına sebep olacaktır ve bu yolculukta nelerle karşılaşacağı yahut hangi mekanlarda bulunulacağı kendi ruhunun derinliklerine bağlı olacağından zamanın uzayıp kısaldığı tek bir mekanın bin bir şekile girdiği kim bilir belki yeni farkedişlere varan bir dinleti deneyimlenecektir. olcay saral'ın müziğinin en dikkate dair önemi ise türkiye'nin batılılaşma sürecinde ihmal ettiği ancak evrensel değeri tartışılmaz olan türk ve osmanlı dönemi saray müziğini yeniden yorumlaması ve bizi kalplerimize her yerden daha yakın olan bu melodileri tekrar canlandırmasıdır.
 • stadyuma giriş bedava diyerek trübünleri taraftarla dolduran, maç bitiminde ise stad kapılarını açtırmayarak '' ben maça giriş bedava dedim çıkış bedava demedim'' diyerek gönlümüzün başganlığına yerleşen ofspor başkanıdır. http://spor.gazetevatan.com/…ami-konusuyor/588885/5
 • parmağından hiç çıkarmadığı siyah bir yüzüğü olan çok sevgili piyano hocam.