şükela:  tümü | bugün
 • 2002-2003 şampiyonlar ligi finali olan 28 mayıs 2003 juventus milan maçı nedeniyle orta yuvarlağındaki çimlerinin şampiyonlar ligi logosu şeklinde hazırlandığı, ve tribünlerinin gelin gibi süslendiği stadyum.
  (bkz: theatre of football)
  (bkz: gelin gibi süslemek)
 • son zamanlar da "ruud ruud ruud" sesleri ile bol bol inleyen futbol tapınağı.
 • gelecek sezon içinde 1250 slot machine'in yer aldığı bir casino açılması planlanan stad..
 • dünya'nın en aristokrat futbol takımının, sir furious ferg'ün prenslerinin sarayı. buckingham palacedan daha fazla itibara sahiptir.
 • 1910 yılından beri manu'ya ev sahipliği yapmaktadır
 • cim zemininde farelerin cirit attigi stadyum, tapinak, saray, hede ya da hodo.
 • bir mabet. hem de düşmanımın mabedi. evet, bendeniz bir liverpool taraftarı olarak hiç sevmem united'ı. united deseniz, babamın aşkıydı, benim için ise ezeli rakip. sizi bilmem ancak ben sevmediğim takımların tarihini okuyarak büyüdüm. real madrid, bayern münih, lazio, manchester united. inter de asil yedektir söyleyeyim. ama bu takımları sevmemem onları yazmayacağım anlamına gelmiyor.
  futbol yazıyoruz diye alerjisi tutacaklara, devir polen devri diyor, haplarını anımsatıyorum. old trafford denince aklıma bir mabet düşüyor. bebekler geliyor, unutamadığım bebekler. her aklıma geldiğinde beni ağlatan isimler. busby babes ile başlıyor benim serüvenim. doksanaltı senedir manchester'in yuvası old trafford. aslında 1941'den 1949'a bakımda olan bir mabet ya neyse. evet, ikinci dünya savaşı sırasında, almanlar tarafından bombalanınca, futbol bir süre uğramamıştı çimlerine. şehrin diğer yakasının, evet mavili machester city'nin eski stadı maine road imdadına yetişmişti kırmızıların. düşünün, ezeli rakiplerin aynı statta oynamasını. işte budur ikinci dünya savaşı sonrasında manchester futbolunun yazgısı. elli sene sonra mavilerin uwe rösler'i takıma katmasından sonra gelen uwe's granddad bombed old trafford t-shirtlerini duymadınız mı yoksa? evet, milan ile inter hâlâ oynuyor ama san siro'da diyeceklere ise, adada çayın beşte içildiğini hatırlatalım.
  (bkz: god save the queen)
 • 2006-2007 sezonunda kapasitesi 67 500'den 76 bine çıkartılan, premier league'in en büyük stadı. 64 bin kombine satıldı.
 • 13 mart 2007'de avrupa birligi fikrinin 50. yilini kutlamak icin yapilan manchester united - avrupa karmasi macinda, biletli 76 bin seyircinin tam 7 tur meksika dalgasi yaptigi stad.

  stad sehir merkezi, taksiyle (trafik olmazsa) 10 dakika, metro ile 15 dakikadir. yuruyerek ise 45 dakikada ulasilabilir.

  76 bin seyricinin izledigi bu mac sonrasi, insanlar, trafik ve kaos olmadan buyuk cogunlukla metroya binmis ve 15 dakika sonra sehir merkezine ulasmistir.
 • 1994 senesinden beri buraya manchester united tarafından harcanan para 144 milyon sterlindir..