şükela:  tümü | bugün
 • sonunu tahmin ettirmeme basarısını yakalayan süper bi film olmus.öyle iyi bi kurgu yapılmıs ki,yoksa sonunda böyle mi olacak süphesinin basladıgı yerde gelişen olaylarla yok öyle degilmiş düsünceleri geciyor insanın aklında ve hic tahmin edilmeyen sonla insanı oldugu yerde donduruyor bu film.

  --- spoiler ---
  bu arada filmdeki dil kesme sahnesi klişe olmaktan çok,(eger çeviride bir hata yoksa) lee'nin kız kardeşimi hamile bırakan benim s.kim degil senin dilindi diyerek sucladıgı oh deasu'nun affedilmek için verdigi diyetti.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  insanin agzinda pas tadi, suratindaysa eksi bir ifade birakan kore menseli film. ensest iliski, siddet ve gizem... gerilen sinirler, kasilan mide... ne de olsa her gun makasla dilini kesen bir adam gormuyor insan. ama konusu ve islenisi acisindan cok basarili bir film. sizi irkiltse de... bazi sirlar asla soylenmemelidir. aksi halde bedelini odemek hic de kolay olmayabilir. upuzun yillar valium gaziyla dort duvar arasinda curuyebilir. insanoglunun intikami gercekten de inanilmaz olabiliyor. bazi sahneleri (kizla alakasi) onceden tahmin etsem de... guzeldi.

  --- spoiler ---

  --- spoiler ---
  kizin kutuyu acmamasina, sanki ben acmaktan kurtulmusum gibi sevindim.
  ahtapot yeme sahnesine ise bir sey diyemiyorum
  simdi bile binlerce vantuz hissi midemi bulandirdi
  --- spoiler ---

  tuhaf... sarsici bir film... yumruk yemis gibi oluyorsunuz.
 • kendisi kadar soundtrack'i de muhtesem olan güney kore yapimi. üstelik müzikler ne gözümüze sokulmus ne de geride kalmis; tam yerinde, tam zamaninda girerek zaten hayretten hayrete düsmekte olan bünyelerimizi büsbütün hirpalamistir.
 • jilet kadar keskin bir film. insan seyrettikten günler sonra bile flashbacklerden kurtulamıyor oldukça başarılı bir yapım...
 • çok çok etkileyici bir senaryo (özellikle senaryonun etrafında döndüğü ana konu gerçekten çok çarpıcı) ve iyi teknik özelliklere sahip bir film. ancak;

  --- spoiler ---

  yok kardeşim, öyle final sahnesinde gerilimi arttırmak için kamerayı oraya buraya sallamaya gerek yok, oh dae-su'nun bu kadar kudretli bir adam olmasına gerek yok. woojin'in o kadar karizmatik olmasına, filmin yarısında kendisini dae-su'nun ellerine bırakmasına gerek yok. müthiş bir konu bulmuşsun, daha güzel işleyebilirmişsin, yapmasaydın böyle artistikler, süslemeler, "zorlamalar", daha basit verseydin, kamerayı sabit tutsaydın da olayı karakterlerin üzerinden aktarsaydın...

  --- spoiler ---
 • hollywood versiyonunda nicholas cage'in oynaması muhtemel muhteşem güney kore filmi. bu filmin hollywood versiyonunun olması dünya sineması açasından büyük olasıkla bir katliam olacak. en azından bir süre güney kore sinemasına yatırım yapılacağını düşünüp acıyı hafifletmek gerek. madem hollywood versiyonu yapılacak, efsanevi old boy arkadaşımızı cage yerine -bence- role cuk diye oturan david carradine oynasa filmin büyük bir kısmı kurtulurdu.
 • -"laugh and the world laughs with you. weep and you weep alone"
  -"be it a rock or a grain of sand, in water they sink as the same."
 • soundtrack listesi sirasiyla soyledir;

  look who's talking (1:41)
  somewhere in the night (1:29)
  the count of monte cristo (2:34)
  jailhouse rock (1:57)
  in a lonely place (3:29)
  it's alive! (2:36)
  the searchers (3:29)
  look back in anger (2:11)
  vivaldi - four seasons (3:07)
  room at the top (1:36)
  cries and whispers (3:32)
  out of sight (1:00)
  for whom the bell tolls (2:46)
  out of the past (1:25)
  breathless (4:22)
  the old boy (3:44)
  dressed to kill (2:00)
  frantic (3:28)
  cul-de-sac (1:32)
  kiss me deadly (3:57)
  point blank (0:28)
  farewell, my lovely (2:47)
  the big sleep (1:34)
  the last waltz (3:23)
 • film süresi boyunca dikkatin bir an bile dağılmadığı alnından öpülesi film, hoş olmuş.
 • televizyonun faydalı bir eser olabileceği konusuna da değinmiş film. zira insan 15 sene televizyon ile yatıp kalkınca bir dövüş ustası, kimyager ve zoolog olabilir * smiley bir yana her karesiyle gönüllere taht kurmuş, arşive girmiştir. mor kutu açılırken yüreklerden "hastr", "vay mına koim" nidaları yükselir.

  (bkz: master piece)

hesabın var mı? giriş yap