şükela:  tümü | bugün
 • bunun bir diğer versiyonu da olduğunu hissettiğin kişi değil de dışarıdan göründüğün kişi olmandır. insanlar kafalarında kendilerini alçak gönüllü, iyi kalpli, cömert veya zeki olarak düşünebilir, hatta kendilerini en merhametli olarak bile hayal edebilir fakat karşılarındaki insanlar böyle bir kişiyi göremediği için bu düşüncelerini destekleyecek tepkiler vermeyince hatanın hep karşılarındaki insanlarda olduğunu sanarlar. oysa ki kendileri eksiktir.

  edit:başlık başa
 • genel kanının aksine insanların aslında sosyal medyada göründüğü,görünmek istediği kişinin ta kendisi olduğunu düşünüyorum..

  bazen ekonomik durumu iyi olmayan kişiler instagramlarında lüks bir yaşam sürdüğü izlenimi verirler..işte burada genel kanı bu kişinin olmadığı gibi gözüktüğü ama kimse dünyaya eşit gelmiyor.. bu kişinin ekonomik durumu fotoğraflarda görünmek istediği kişi olmasını değiştirmiyor bence..

  mevlananın bir sözü vardı :

  - olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol diye..

  bu sözde yanlış zannımca.. bir insan göründüğü,görünmek istediği kişidir ..sosyo-ekonomik durumu müsait değil diye orjinde olduğu kişi değildir ve ya seçememdiği kişi gibi görünmek zorunda değildir..
 • insanın göründüğü kişi, ya olmaktan kaçtığı ya da olmaya çalıştığı kişi olduğundan, yani aslında tam olarak olduğu kişi olduğundan katıldığım gerçektir.