şükela:  tümü | bugün
  • gülyabani *albümünün en etkileyici şarkılarından biri.. flugelhorn'da pek yakışmış bu şarkıya..

sözleri;

yaralı bereli ellerin, yumuk çekik gözlerin,
    minik minik benlerin.. sen, olduğun gibi..
    sen, olduğun gibi işte..

ölümcül yalanların, etrafında kızların
    delik deşik surların.. sen, olduğun gibi..
    sen, olduğun gibi işte..

kızgın değilim artık, ikimizde alıştık
    ama unutmadım, yazdım eski deftere..
    ben..

çocuk gibi hallerin, acayip hayallerin
    kuyusunda geçmişin.. sen, olduğun gibi
    sen, olduğun gibi işte..

kızgın değilim artık, ikimizde alıştık
    ama unutmadım, yazdım eski deftere..
    ben, olduğu gibi..
  • sözleri ile bir arkadaşımı çok iyi tarif eden ve bu yüzden sempatimi kazanmış şarkıdır.. müziği de çok tatlı, eğlenceli..
  • albumun en guzel sarkisi.
    bi türlü oldugu gibi kabul edemeyenler, seneler sonra hatirlayip bi neselenip bi huzunlenenler icin daha da bi anlamli sanki. yoksa bana mi oyle geldi. *
  • su gibi akıp giden bir aylin aslim şarkısı.
  • ilk dinlediğimde, "bülent ortaçgil aylin aslım'a şarkı mı vermiş yahu??!!??" diye düşündürten ama sonra şarkının aylin'e ait olduğunu öğrendiğimde şaşkınlığımı gizleyemediğim, sözleriyle, tınısıyla, kıvamıyla ortaçgilist bir şarkı.. çok keyifli.. helal olsun aylin'e..
  • aylin aslim tanidik birini anlatmis sanki evet evet bu o,gozleri,elleri,kizlari,benleri,yalanlari.oyle birisine kizamiyorsunuz bile kabuleniyorsunuz oldugu gibi.
  • hafifleme sebebiyeti şarkı.
    o kadar güzel, anlamlı, bir de yakın...
    "kızgın değilim artık" her şey eski defterlere sığıyor bazen, dedirtebilen.
  • bir daha aynı şekilde bir araya gelmesi olanaksız kelimeler ve melodiler bütünü. tek kelimeyle mükemmel.
  • tam bir doğum günü parçası . mayıs haziran ağustos gibi...
  • sevdiğim insanın bazı durumlarda olması gerektiği gibi olmadığını düşünüp kendimi yediğim gecede birden denk geldi bu parça. daha önce dikkat etmemişim ama aylin aslım'ın en iyi şarkılarından biri olabilir.

kızgın değilim artık, alıştım..