şükela:  tümü | bugün
 • bu bir inanç sorgusu değil. materyalist, manevi, uhrevi, determinist, ruhani, ebedi, nihilist olmak amacında değilim. bu tür kavramlar yüzünden konuyu gerçekten ele almayı unutuyorsun. böcekler yiyecek lan işte bedenini. böyle argan yağı ile ovduğun o muhteşem cildinle vücudun, gözün gibi baktığın organların hazır tabakta böceklere sunulmuş olacak. yılanlar, çıyanlar filan toplaşıp ziyafet çekecek her akşam. menüde de sen varsın. nereye gidelim böcek1 kardeş? hani şu yeni açılan mezar var ya oraya gidelim böcek2 kardeş. eti süper diyorlar...

  düşünsene ahahaha, çok klas takılan, kimine göre snob seviyesinde ukala, kimine göre pseudoentelektüel biçiminde zararlı, kimine göre hümanist seviyede politik doğrucu düşünen adam öyle boylu boyunca uzanmışken ısırılacak ve özütülecek. bırak doğaya karışacam; çiçek böcek olacam laflarını şimdi. önce yeneceksin. ne olursa olsun; ısırılmaya mecbursun*.

  neyse öyle işte çok saygıdeğer insanları bile yiyecekler. iyi günler. tat tvam asi!
 • öncelikle şanslı olmayı gerektirir. niye mi izah edeyim:

  bir kere günümüzde hızlı kentleşme, egzost gazı ve zibilyon çeşit kimyasallar yüzünden artık zaten iyice şehir içinde kalmış mezarlıklardaki topraklarda bulunması gereken çürükçül bakteriler neredeyse yok olma noktasına gelmiştir. dolayısıyla istediğiniz kadar gömülün uzunca bir süre çürüyemeyeceksiniz çünkü insan türü olarak o bakterilerin de güzelce amına koyduk. *

  yani sonuç olarak "dayımgili gömmek için halamgilin mezarını gazdıydık da aynı duruyo gız çok mübarek insanmış çürümemiş bile melaikeler korumuş" tarzı abuk açıklamalara gülüp geçiniz. bizi ölünce yiyecek bakteri, börtü, böcek, kurt, solucan bırakmadık olay bu.
 • benim için balıklar tarafından yenmek olarak gerçekleşecek hede.

  yahu hayvancağızların doğal ortamını o kadar kirlettik. yeri geldi diş macunu akıttık, yeri geldi petrol tankeri batırdık. umarsızca ve çılgınca avladık onları, yedik, tükettik.

  aldıklarımızı geri verme vaktidir suserler. hepiniz adına ölünce* kendimi bu guzel hayvancıklara yem edeceğim.

  oh nom nom nom ...

  bon apetit fishyler !
 • haber değeri taşımayan gerçektir, asıl sıkıntı ölmeden önce böcekler tarafından yenmektir. (bkz: sivrisinek)
 • herkesin bir parça yada daha fazla karşılaşacağı durumdur. güzel yaşayalım.
 • böceklerin yemesi için ölmeye gerek olmadığını bilmeyen yazar beyanı. zaten vücudumuzda, cildimizde sayısı binlerle ifade edilecek böcekler yaşamakta ve bunlar bizi yiyerek beslenmektedir. ancak onlar bizi yerken aynı zamanda bizleri oluşturan canlılardır da. öldükten sonraki meseleye geleceksek de: ortada gereksiz bir tartışmanın olduğu söylenebilir:

  eğer bir ateistseniz zaten öldükten sonra yok olunduğuna ve dünyada yapılan, iyi kötü her işin orada kaldığına inanırsınız yani beden artık acı hissetmeyecektir. ruh inancı da olmadığı için ateistin bu konuda kafa yorması gereken bir nokta yok.

  müslümana gelirsek; müslüman bilir ki: insanı insan yapan iradedir, düşünmedir. bu düşünme de ruhtadır ve ruh da bedene hapsedilmiştir yaşam boyunca. yani beden bir giysiden ibarettir ölünce bu giysiden kurtuluruz. yani giysiye ne olduğu çok da önemli değildir. lakin asıl muameleye tabi olacak beden değil ruhtur.

  edit:imla
 • pamuk helvaya mı dönüşmeyi bekliyordun amk denecek durumdur.
 • bakteriler mikroplar zaten yiyor, neyin derdindesin !

  tekrardan dirileceksin, sanki hiç yenmemiş gibi...
  bir de bu açıdan bak.

  bir durum.
 • (bkz: krematoryum)
 • böcekler çok klasik bir tabir, kan akışınız durup kaskatı kesildiğinizde bedenin şişecek. ten renginiz solacak, bir süre sonra vücudunuzu sizle paylaşan bakteriler, virüsler özgürlüğü ve hayatta kalma çabası için dokularınız ve organlarınızla beslenmeye başlayacak. dışarıdan yabancı bir böceğe gerek yok, bir kaç gün içinde kurtlanmaya başlayacaksınız, çinlilerden daha hızlı üreyen kurtçuklar her yanınızı sarıp yumuşak dokunuzu kemirecek. onlarca yıllık yaşamınızın ekolojiye en faydalı hali olarak, toprağa organik gübre olacak katkıda bulunacaksınız.

  daha kötü senaryolar da olabilir, nekrofili bir morg görevlisine denk gelebilirsiniz.