şükela:  tümü | bugün
 • ––walking dead spoiler––

  şizofren olmasına iki adım kalmış bir insandır.

  vur kafasına al elinden ekmeğini, itiraz edip hakkını ararsa da "şimdi bu ekmeğini ben alıyorum ama hayırlı bir iş için, şimdi aç kalacaksın ama öldükten sonra kralsın be olm. portakal memeli bakire ergen kızlarla sevişeceksin. saraylarda yaşayacaksın, derelerden şarap akacak olm" deyiver... hemen itirazı keser. inanır salak!!
 • tevfik fikret'le mehmet akif arasında şöyle bir diyalog geçmiştir:

  tevfik fikret: akif! sana bir şey söyleyeceğim.
  mehmet akif: buyurunuz tevfikçiğim.
  tevfik fikret: akif sen şimdi öleceksin ya.
  mehmet akif: ne demek tevfikçiğim hepimiz öleceğiz günün birinde.
  tevfik fikret:
  - yok yahu onu demiyorum. sen şimdi öleceksin ya seni götürüp mezara gömeceğiz. sonra senin üzerinden yeşil yeşil otlar çıkacak onu gelip alacalı bir inek yiyecek ve az ötede çıkaracak ve ben oraya gelip '' akifçim bak neydin ne oldun.'' diyeceğim.
  mehmet akif:
  - tevfikçim bir gün sen de öleceksin ve seni de götürüp mezara gömeceğiz senin de üstünden yeşil otlar bitecek ve onu alacalı olmasa da bir inek gelip yiyecek ve az ötede onu çıkaracak ben de oraya gelip ''ya tevfikçim hiç değişmemişsin.'' diyeceğim.

  değişen ve değişmeyenler dirilecek ve dirilmeyecek olanlara..
 • ahiret gününe iman eder.
 • bu insan o kadar eblehleşebilir ki, kendisini temmuz sıcağında 17 saat aç susuz bırakabilsin.
  buna da itiraz etmez, üstelik bunu kendi rızasıyla yapar.ee dedik ya, ebleh!
 • en aklı başında insandır.

  bitkiler her mevsimde soldukları yerde yeniden canlanarak insanın öldükten sonra yeniden yaratılışına delildirler. canlı olan bitkiyi her sene öldüren sonra yeniden aynı yerde dirilten allah, tüm insanlığın gözü önünde yeniden yaratmanın kendisi için ne kadar kolay olduğunun delillerini göstermektedir. böylelikle insanoğlu, bitkilerin yeniden canlandırıldığı her mevsimde, ölümü yaratan allah için, yeniden canlandırmanın da ne kadar kolay olduğuna tanık olmaktadır.

  (bkz: brown hareketi)

  http://www.mucizeler.com/…abararak-canlanan-toprak/
 • buna inanan insan sayısı sistemin belirleyicisi olacak kadar çoksa; buna inanmayan insanlar, bu saçmalıklara inanan insanlardan rahatsızlık duyar.
  çünkü bu saçmalıklar, kendisinin de içinde yaşadığı sistemin ekseni olmuştur. kendilerini yönetecek liderden, günlük hayattaki en basit rutine varıncaya kadar bu saçmalıkların çevresinde dönen bir sistemden rahatsızlık duyup bunu dile getirmek "hazımsızlık" değildir.
 • yaprakları dökülüp metabolizması yavaşlayan bitkilerin öldüğünü ve tekrar dirildiğini zannedenleri de vardır.