şükela:  tümü | bugün
  • tayyip de gelecekse ben yokum o işte
  • temel bir gün dursun'a gelmiş;

-ula dursun ben din değiştürayrum da. artık hinduyum ben,

demiş. dursun da "ula temel ne hindisi la, insansın sen insan." diye çıkışmış.

-yok la dursun, hindi deyul, hindu da. reenkarnasyon diye bir şey var, ölünce başka ruh ile geri geleceğum dünyaya da!

- ne angarasyonu allah aşkına! bak dinden çıkarsan cehenneme gidersun da, yapma etme! yakma kendini. müsliman adamız biz.

temel inat etmiş, "hinduyum artık ben" diye dursun'un başının etini yemiş. onu da hindu yapmaya çalışmış.

- bak dursun, ikimiz de bu hayatımızda çok çile çektik, hindu olursak ikimiz de bir sonraki hayatımızda zengin olup mutlu olacağız. hindu dini böyle. eğer bu hayatta kötülük yaparsan sonraki hayatında sefalet çekip, cezasını çekersin. yok bu hayatta iyilik yaparsan, sonraki hayatında refah ve mutlu olursun,

diye anlatmış. durumun ciddiyetini kavrayan dursun, temel'in dinden dönmemesi için ne yapabilirim diye düşünmeye başlamış. sonra da bir hinlik düşünüp çağırmış temel'i.

- anlattıklarını düşündüm la temel, güzelmiş, ben de hinduyum artık!

- aferun la dursun, doğru yolu buldun sen de uşağum. artık ikimiz de sonraki hayatımızı bekleyebiliruk, çok zengin ve mutlu olacağuz da.

- sonraki hayatı şimdilik boş ver de uşağum sana bi diyeceğum var. önceki hayatımızla ilgili.

temel de meraklanmış, "hayırdır dursun, ne diyeceğudun?"

- sen yaklaş hele bana biraz. yaklaş yaklaş.

temel merakla yanaşmış dursun'a. dursun da buna bütün gücüyle bir osmanlı tokadı patlatmış. temel daha ne olduğunu anlamadan acıdan inlerken bir tekme, bir yumruk daha allah ne verdiyse girişmiş ve oracıkta haşat etmiş temel'i.

temel saatler sonra kendine gelince ağlayarak sormuş dursun'a.

- ula dursun, nettin ula. niye dövdün beni böyle, ne yaptum ben sana?

- intikam alayrum da temel. daha çok döveceğum seni, bu daha başlangıç.

- ne intikamı alaysun dursun? ne ettim ben sana!

- hatırlamıyon mu la temel. önceki hayatımızda hep sen beni dövüyordun. bu hayatta da hep ben seni döveceğum. senin bu hayattaki cezan olacağum her gün.

temel itiraz etmiş.

- ula hatırlamayrum ben hiç bi şey. ne zaman dövdüm ben seni. insanın hiç hatırlamaduğu bir şeyin intikamı, cezası olur mu? ne vicdansuz adamsun sen?

- hatırlaman şart değil temel'um. hindu dini böyle, senin anlattığın gibi işte aynı. önceki hayatında ne pok yediysen ödeyeceksun şimdi. hadi eve git şimdi, yarınki dayağa hazırlan.

temel dursun'un ne anlatmaya çalıştığını anlamış. hemen hinduizm'den vazgeçmiş.

- dur la dursun, dur. vazgeçtim ben, ikimiz de müslüman kalalım. bu hinduluği sevmedum ben.

fıkradan hisse: böyle saçma şey mi olur arkadaş. inançsız biri olarak cenneti cehennemi tercih ederim her türlü reenkarnasyon inancına.

edit: fıkrayı yazana kadar ilk entri silindi. bizim entri biraz havada kaldı.
  • cehennemi geçtikten sonra hemen sağda zaten.
  • hocam yanlışın var diyeceğim önerme.
    öldükten sonra dünyaya tekrar gelmek diye bir durum yok. ya cennet ya da cehennem de sonsuz kalmak var. daha doğrusu dinimiz islamda inanışımız bu yönde.