şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kalbiniz durduktan sonra, vücudunuzda meydana gelen tepkimeler, reaksiyonlar gerçekten şaşırtıcı;

  pek muhterem doktorunuz, sizi artık ölü olarak ilan ettiğinde, henüz her şey bitmiş değil çünkü vücudunuz bazı etkileşimlere girmeye devam eder.kalp, kan pompalamaktan vazgeçtiği an, hücreleriniz oksijen almayı keserler. büyük patron olan beyin ise, son dakika itibariyle bazı şeylerin artık eskisi gibi olmayacağını anlar, dalgalanmada azalmayı hisseder ve aktarma organları işini yapamadığı için bağlantıyı koparır. bununla birlikte, gerekli oksijen olmadığı için, bütün kaslarınız gevşer ve bunun sonucunda bağırsaklar ve mesane boşaltılır.

  gelgelelim, bazı hücreler, tabi buna bağırsaklarımızı mesken tutan 100 trilyon bakteri de dahil olmak üzere yaşamaya devam ederek farklı etkileşimlerde rol oynar. ilk durak olarak;

  algor mortis: vücudunuz, bulunduğu çevrenin sıcaklığına düşene kadar, saatte 1.5 fahrenayt kaybeder. ikinci durak;

  livor mortis: artık bir ölü olduğunuz için, bütün kan ve sıvılar, oluk oluk vücudunuzun en alt kısmına toplanır ve bu nedenle görüntünüz eskisi gibi güzel ya da yakışıklı olmaz. kişinin ten rengine bağlı olarak da, koyu mavi-morumsu renge döner. next station is;

  rigor mortis: vücudunuzdaki kalsiyum'un ortaya çıktığı andır. kaslarınızın 24 ila 48 saate kadar sert ve gergin kalmasına neden olur. ölüm anında, gözleriniz açıksa, bir süre daha açık kalacaktır.

  ve çürüme' zamanı geldi ne yazık ki. kan sirkülasyonu sağlanmadığı için, karbondioksit adeta bir örümcek ağı gibi vücudunuzu sarmaya başlar. ph seviyesi artmaya başlarken, hücreler bir bir kendini bırakır.

  iki ya da üç gün sonra, vücudunuz inanılmaz derecede kokmaya başlar. bağırsaklarınızdaki bahsettiğimiz bakteri ve mikroorganizmalar bütün vücudunuzu sarar. en sevdikleri pankreas'ı tamamen tüketirler. karnınız, bu andan itibaren yeşil renge döner ve gaz birikmeye başlar ve kalmış olan en küçük bir atığı da dışarı atmaya çalışır. putresin ve kadaverin( proteinlerin parçalanması esnasında oluşan, pis kokuya sahip bir bileşen) kan damarlarına doğru yol alır ve vücudunuz, korkutucu bir şekilde sızmaya başlar ve yanınızda yaşayan canlı bir insanın kalması, en sevdiğiniz bile olsa, imkansız hale gelir. çünkü koku dayanılmazdır.

  uzunca bir süredir kangren olduğunuz için renginiz artık siyaha döner. vücut kokunuz, bazı böcek türlerini dehşet bir şekilde cezbeder, ve karşı koyulamaz bir şekilde, vücudunuza yumurtalarını bırakırlar. larvalar vücudunuzdaki dokulardan beslenmeye başlarlar. ve ne yazık ki, maggotlar , (sineklerin ve böceklerin, çürümekte olan insan ve hayvanların yaraları içerisinde bulunan larvaların genel adı) vücudunuzun yüzde atmışını bir haftada tüketip, yok ederler.

  er ya da geç, işte bir haftada bize olacaklar. o yüzden, yaşadığımız şu kısa ömrün değerini bilelim.

  devamını dinlemek isterseniz. buyrun.

  bu da ufak bir karikatür.

  edit: imla.
  edit 2: copy-paste değil arkadaşlar, kendim çevirdim.

  debe editi: teşekkürler arkadaşlar, emek verilen yazılar karşılığinı alıyormuş demek ki. yeni yazılarla tekrar görüşmek dileğiyle.
 • önce mynette denk geldiğim, şimdi de burada denk geldiğim yazı başlığıdır.
  işaret mi alıyorum acaba. tırstım lan.
 • ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm
  ben senin için çürümeyi göze asfhahdj...

  çürüyorsun lan işte. hatta patlıyorsun sonra da. yazınca ne oldu şimdi?
 • okumakla uğraşamam direkt görmek istiyorum diyenler, kendi sorumluluklarında bu linki tıklayarak izleyebilirler.

  --- spoiler ---

  dikkatli açın
  --- spoiler ---
 • (bkz: imam)
  (bkz: cemaat)
 • (bkz: ölüm varken ben yokum ben varken ölüm yok)

  şaka lan şaka. böcek gelirse yakarız kendimizi!!!
 • çok da önemli olmayan geri dönüşüm hadiseleridir.
 • bu da -18 için. biraz daha soft hali.
 • aşırı üreyen bakterilerin ürettiği gaz yüzünden karnınız şişer, şişer, sonunda da patlar.

  sizin karnınız yani, bana öyle olmayacak. (bu yanılgı sayesinde bu korkunç bilgilere dayanabiliyoruz sanırım)