şükela:  tümü | bugün
  • sözleri ömer lütfi mete'ye, müzik ve düzenlemeleri gökhan kırdar'a ait olan, gürkan uygun*un söylediği hüzünlü bir şarkı.

sözleri ise şöyledir:

bu şehir girdab gülüm
    girdab ta mehtab gülüm
    feleğin bir suyu var
    su değil kezzap gülüm
    su değil kezzap
    yezidin harcı zulüm
    yiğidin burcu ölüm
    feleğe dayandım gülüm
    öldüm de uyandım gülüm
    öldüm de uyandım
  • kurtlar vadisi pusu dizisinin 38.* bölümünde gürkan uygun'un sesinden dinlediğimiz can alıcı şarkı. şarkının sözleri ömer lütfi mete'nin gülüm şiirinin bir kısmıdır. müzik ise gökhan kırdar'a aittir.

şiirin tamamı:

bu şehir girdap gülüm
    girdapta mehtap gülüm
    feleğin bir suyu var
    su değil kezzap gülüm

feleğe dayandım gülüm
    öldüm de uyandım gülüm
    öldüm de uyandım

bu şehir serap gülüm
    serapta mihrap gülüm
    feleğin bir topu var
    mermisi kezzap gülüm

feleğe dayandım gülüm
    öldüm de uyandım gülüm
    öldüm de uyandım

yezidin harcı zulüm
    yiğidin burcu ölüm
    feleğe dayandım gülüm
    öldüm de uyandım gülüm
    öldüm de uyandım

http://www.youtube.com/watch?v=l0rh8ceuv1q adresinden dinlenilebilir.
  • bir rivayete göre şarkının adı bu şehir girdap gülüm olarak dillerde dolaşmaktadır.
  • gandalf the grey'in white olduktan sonra hobbitlerimize soyledigi sarkinin da adi ayni zamanda.
  • kurtlar vadisi pusu ile yayilmistir, memati karakterinin turkusu olarak gecer dizide..

sozleri:

bu şehir girdap gülüm
    girdap da mehtap gülüm

feleğin bir suyu var
    su değil kezzap gülüm
    su değil kezzap

feleğin bir suyu var
    su değil kezzap gülüm
    su değil kezzap

yezidin harcı zulüm
    yiğidin burcu ölüm

yezidin harcı zulüm
    yiğidin burcu ölüm

feleğe dayandım gülüm
    öldüm de uyandım gülüm

feleğe dayandım gülüm
    öldüm de uyandım gülüm

şarkıyı söyleyen : gürkan uygun

söz: ömer lütfi mete
    müzik-düzenleme: gökhan kırdar

not: fostik'im ortagim uyardi sagolsun, yigidin borcu olum\yigidin burcu olum seklinde iki soylem var, sarkinin icerisinde de 2. tekrarda burcu gibi geciyor, sozleri arattirdigimizda burcu ve borcu olarak gectigini goruyoruz.

bu sebepten ilk misra borcu, ikinci misra burcu olarak duzenlendi.

dipnot: http://www.dailymotion.com/…dap-gulum-remix-y_music buradan dinlendiginde burcu seklinde gayet net anlasiliyor.
  • kurtlar vadisinin damar şarkı repertuarlarımıza kattığı içmelik şarkılardan biri daha. derdi olmayan adamın aklına dert getirir.
  • daha dinlemek kısmet olmadı ama gecenin bir yarısı "sana çok sevdiğim bir şarkıyı yollayacağım" diyerek masum kızlara yollamayınız. zombinin şarkısı, ölülerin şafağı tırs tırs tırs..
  • güzel müzikli ama sözleri çok özensizce yazılmış şarkı. daha güzel sözlerle unutulmazlar arasına girebilirdi ama bence bu sözlerle sadece rakı sofralarına meze olacak.
  • dizide memati karakterini canlandıran gürkan uygun tarafından bizzat seslendirilmiş, mematinin boğaza karşı böğrünü gere gere dinlediği güzel şarkıdır.

bu sayede, memati ye ayrı bir karizma katan sesin dublaj olduğunu da öğrenmiş olduk hem.
  • memati ''ses ver kazım'' dediğinden beri tutulduğum türkü...evet söyleyen gürkan uygundur,çokta güzel söylemiş,farklı bir ses tonu... ama efendim,dizideki karizmatik sesi dublaj değildir.kendi seslendirmesini bizzat kendisi yapmaktadır.