şükela:  tümü | bugün
 • konya halkının bir işe yaradığını görmek sevindirici.
 • izlediğimde ne yorum yapacağımı bilemedim. içim acıdı amk.
 • gücünüz garibana yeter zaten.
 • kapitalizmin insanları götürdüğü yerdir. adam kendi malını, canından daha çok önemsiyor çünkü o aracı olmazsa aç kalacak. zaten aç ama daha da aç kalmaktan korkuyor. isyan etmiyor, edemiyor. devletlerin, tüm dünyayı karşısına alacak olsalar bile kendi halkının mutluluğunu ve refahını düşünmesi ve buna göre bir yönetim modeli oluşturması gerekiyor. ama bu dünyada kimsenin kimseyi umursadığı yok. kendi cebinde parası olan, parası olmayanı fark etmez bile... insanlar bu hallere düşüp de nasıl isyan etmiyor, nasıl örgütlenip bu hiçbir işe yaramayan siyasi liderlere baş kaldırmıyor anlayamıyorum...
 • hani bir uçurumun kenarındasınızdır ve altınızdan hafif hafif kayan bir toprak vardır ya. işte bu demir araba, o adamın o toprağıdır. hayata tutunma aşkıdır. ölmeme eşiği, yaşama sarılma duygusudur.

  bu adam her şeye rağmen çalışmak ve ölmemek istiyorsa, onun bu hakkını elinden almayın. yoksa ya ölür, ya da öldürür.
  suça bulaşma eşiğidir bu.

  (bkz: sosyal maliyet)
 • bi bakan çocuğu geri dönüşüm işine falan girdi heralde. bu şerefsizliğin başka bi açıklaması olamaz. kime ne zararı olabilir bu ve bunun gibi insanların? bırakın zararı, yararı var her gün tonlarca kağıdı geri dönüşüme sokup sayısız ağacı kurtarmak ve bu emeğin karşılığında evine ekmek götürmek. sikeyim böyle düzeni be kimi karton kutuları para destelerini saklama aracı olarak kullanır, kimisi de o kartonu satıp da 3 kuruş kazanmanın derdine düşer. ama ona da izin verilmez. işte bu ülkenin adaleti bu.
 • çöpe atılan ve çöplüğe gidecek dönüştürülebilir atıkların nasıl da kıymete bindiğinin ibretlik kanıtıdır.

  kağıt ve plastik toplayıcılarının meydana getirdiği iş gücünün paha biçilemez olduğu bilinen bir gerçek.

  ben dönüştürülebilir atıkları balkonda biriktirip yoldan geçen toplayıcılara veriyorum ya da çok yığılırsa çöpün kenarına bırakıyorum. camları ayrı biriktirip kumbaralara atıyorum.
 • paraları kutu kutu evlerinde saklayan hırsıza, uğursuza,
  altın klozetli zarraflara,
  ülkenin "....ına koyan" cengiz 'lere
  zerre dokunamayan bir ülkenin
  polisinin, zabıtasının,
  tek ekmek teknesi olan kağıt toplama arabasını elinden almak istediği
  bir babanın içleri yakan haykırışı..

  eğer öbür taraf var ise, umarım zebaniler karşılar sizi...
 • mal mal izlediğim videoda gariban adamın isyanı. ya, kardeşim! ne zor hayatlar var lan. utanmadan arlanmadan adamın kağıt topladığı demir yığınından tekerlekli arabasına göz koyuyorsa bu sistem... o sistemin ta götünü sikeyim.

  (bkz: yakarsa dünyayı garipler yakar)

  şimdi siktirin gidin.
 • e adamlara bi iş yaptırmak gerekiyor memlekette, sen milyon dolarlık işleri 2 telefonla rayına oturtabilen bi devletin vatandaşısın, bu ülkede zabıta ve polise bişeyler yaptırmak lazım.