şükela:  tümü | bugün soru sor
 • edit: #öyp50d twitter.
  edit: cinayet anının videosunun linkini ekledim en aşağıya. araç saatte 120 km hızdan aşağı gitmiyor.

  şehir içinde aşırı hızlı araç kullanırken bisikletliye arkadan çarparak ölümüne sebep olduktan sonra bisikletliden 50bin lira tazminat isteme olayı.

  konya'nın zenginlerinden bir çocuk, emekli astsubayın kullandığı bisiklete arkadan çarpıyor.
  polis raporunda bisikletliyi ağır kusurlu bulup aracın 50 km hızla gittiğine dair rapor tutuyor.

  saatte 50 kilometre hız ile gittiği söylenen ve bisikletliye çarpan aracın resmine bakalım:
  http://i.hizliresim.com/lqydvb.jpg

  çarpan eleman:
  http://i.hizliresim.com/mk0d17.jpg

  daha sonra şikayetini geri çekmeyen aileye karşı ölüden 50 bin liralık tazminat talebinde bulunuyorlar.
  eleman serbest. çünkü arkası sağlam.
  öyle böyle değil, hem de epey sağlam:
  http://i.hizliresim.com/3a7zlj.jpg
  http://i.hizliresim.com/zyz3j0.jpg

  emekli asker öldü ama onu öldüren serbest. 1 gün için bile içeri gireceğin sanmıyorum.
  öldürmekle yetinmeyip ailesinin üzerine kabus gibi çökme derdindeler.

  haber linki:

  kocasının ölümüne neden olan şahıs 50 bin tl araba masrafı istedi

  haberin içeriği;

  --- spoiler ---

  konya’da dört ay önce lüks bir otomobilin bisiklete çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında kocası ölen kadın, sürücünün kendilerine 50 bin liralık araba masrafı davası açmasıyla ikinci kez yıkıldı.

  kaza, 12 mayıs 2016 tarihinde merkez karatay ilçesi adana çevreyolu matbaacılar altgeçidi’nde meydana gelmişti. iddiaya göre, konya'nın tanınmış iş adamının oğlu mehmet ali yapıcı (21) idaresindeki 42 bjk 26 plakalı lüks otomobil, bisikleti ile ilerleyen emekli astsubay orhan özdemir’e (55) alt geçit çıkışında arkadan çarptı. çarpmanın etkisiyle metrelerce uzağa fırlayan bisiklet sürücüsü orhan özdemir ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

  `otomobilde oluşan hasarın masrafını almak için dava açtılar`
  kazada orhan özdemir’in hayatını kaybetmesinin ardından otomobil sürücüsü mehmet ali y. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. nöbetçi mahkemeye çıkan mehmet ali y. bisiklet sürücüsüne arkadan çarpmasına rağmen az kusurlu bulunarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. kocasının ölümüne sebep olan kişinin serbest bırakılması üzerine acılı eş müzeyyen özdemir de hukuk mücadelesi başlattı. mehmet ali y.'nin cezaevine girmesi için uğraş veren müzeyyen özdemir, karşı taraftan gelen tazminat davasıyla ikinci şoku yaşadı. kazada ölen kocasının yasını tutarken bir de karşı tarafın otomobilde oluştuğunu iddia ettiği 50 bin liralık hasarın parasını istemesi acılı eşi ikinci kez yıkıma uğrattı.

  `güvenlik kamerasında otomobilin bisiklete hızla vurduğu görülüyor`
  mehmet ali y. kaza sonrası sevk edildiği nöbetçi mahkemede verdiği ifadesinde hızının 50-55 olduğunu söylediği öğrenildi. ancak ortaya çıkan güvenlik kamerası görüntülerinde sürücünün ifadesinin aksine otomobilin hayli hızlı olduğu görülüyor. bir petrolün güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde beyaz bir otomobilin alt geçitten çıkan bir bisiklete hızlı bir şekilde arkadan çarptığı ve bisikletin metrelerce uzağa fırladığı görüntülerde yer alıyor.

  “eşim resmen katledildi”
  kocasının ölümüne neden olan sürücüden davacı olduğunu söyleyen müzeyyen özdemir, "kaza ne zaman olur. çarptığın zaman frene basarsın tamam o kazadır. ama bununki resmen eşimi katletmektir. eşimi katlettiği için ben bu adamdan davacıyım. ikinci olarak kaza tutanağı tutan polis ağır kusurlu olarak eşimi göstermiş. araç, bir başka araca arkadan çarptığı zaman çarpan suçlu olduğu halde, eşimi ağır kusurlu nasıl gösteriyor ki. benim eşim gerçekten feci şekilde can vermiş. bütün kemikleri kırılmış. iç organları parçalanmış. her yer kan içinde kalmış halde bulduk biz eşimi. biz daha eşimi defnetmeden '500 bin lira aileye verdik, aileyi susturduk' deyip de yalan haber yaptılar. böyle bir şey yok. biz onlardan bir ekmek parası dahi almadık. hiçbir şekilde bizim yanımızda olmadılar" diye konuştu.

  "beni yıldırmak için 50 bin liralık dava açtılar"
  eşinin mezarı başında gözyaşı dökerek dua eden özdemir, kocasının acısı dinmeden 50 bin liralık otomobil masrafı davasıyla ikinci şoku yaşadığını ifade ederek, "son olarak eşime arkadan çarpan arabanın masrafını üstümüze yıkarak 50 bin lira masrafı ödemek için bize dava açtılar. ben artık bu aileden de, çevremdeki insanların iki yüzlülüğünden de bıktım. eğer bu aile benden arabasının masrafını karşılamamı istiyorsa tamam ben razıyım, karşılayacağım. yalnız eşimi bayram sabahı getirsinler, çocuklarım on dakika görsün. ben başka bir şey istemiyorum bu aileden. yapabiliyorlarsa bunu yapsınlar. biz güçlüyüz her şeyi yaparız demekle bu iş olmuyor. adalet nerede o zaman. nerede bu adalet. ben adalet istiyorum. eşimin kanının yerde kalmamasını istiyorum. bunlar sadece beni yıldırmak için davadan geri çekilmem için yapıyorlar. hiçbir zaman yanımda durmadılar. hiçbir pişmanlık dahi hissetmediler bunlar" dedi.
  --- spoiler ---

  edit: amacım bu mağdur insanları bu insafsız insanların eline bırakılmaması. biliyorsunuz cumhurbaşkanımız, başbakanımız gereksiz davalara müdahil olabilmektedirler.
  isteğim bu davaya milletvekillerinin, sivil toplum kuruluşlarının sahip çıkarak adaletin sağlanması yönünde baskı yapmalarıdır.

  cinayet anının videosunu buldum:

  https://www.youtube.com/watch?v=wjzs_qgkbiy
 • allah bilir o raporu tutanlar araştırılsa, bir tane bile doğru düzgün kişi çıkmayacaktır altına imza atanlarda. hatta sahte bile çıkabilir. bu olayın üzerine gidecek bi savcı, avukat olmaz mı lan ülkede.
 • arabayı bir götüne sokmamış ak-it ! başka nereye baksam araba çıktı karşıma.
 • ilk defa bjk plaka bir arabadan utanmamı sağlayan araç sahibi.

  yayında ve yapımda emeği geçen herkesin amına koyayım.

  edit: çarpma anının videosunu izledim bu videoyu gören bilir kişi saatte 50 km ile gittiğine dair raporu nasıl verdiyse öyle götüne sokar umarım. yok mu lan sesimizi duyan allahsız basın.
 • fatih sultan mehmet'in adalete verdiği önemi anlatmak için hep aynı hikaye anlatılır. hani şu kadının* huzuruna çıktığında bir kılıç varmış yanında gizliden. sebebi de kadı verdiği kararda kendisi padişah diye haksızlık yaparsa canını alacak.

  diğer tarafta da her olayda "biz fatih'in torunlarıyız", "osmanlı adaleti" diye saçma sapan bağırıp çağıran tipler bunlar işte. ülkede en olması gereken 2 şey adalet ve can güvenliği yok. herkes durumu acı bir şekilde kabullenmiş durumda. bu olay da ne ilk ne de son olacak. şimdi diyeceksiniz ki "daha ortada bir sonuç filan yok"; ama hepimiz biliyoruz sonucu. m3'ünü akp bayrağıyla donatan zengin velete karşı sıradan bir insan...

  böyle ülke olmaz ya.
 • bu arada dünyanın heryerinde olacak olay değildir. gel avrupada trafik kazasında birini öldür ve olağan üstü hızlı gittiğine dair kamera kaydı olsun. içeriden çıkamazsın, anan baban seni ihbar eder. bunları okudum, gördüm.

  herşeyi normalleştirmeye çalışmayın, kötü niyetlisiniz.
 • bu nasıl yüzsüzlük, bu nasıl adilik, şerefsizliktir ya. arabasını s.ktiğim şerefsizi
 • sosyal medyada sağı solu linç edeceğinize işte size süper fırsat. tam linçlik bir profil.
 • herşey büyük şehir belediye başkanının reşit olmayan oğlunu karıştığı ölümlü trafik kazasından kurtarması ile başladı.oğlanın ehliyeti yokken sevim tanürek in ölümüne sebep oldu. ehliyetsiz sürücü ceza bile almadı.
  artık adalet beklemek hatadır.