şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: will to kill)
    (bkz: will to live)
  • bi anne yada babanin tartisirken gecmiste yasanmis bitmis hatalari tekrar tekrar su yuzune cikarip bayat detaylardan kavga cikarabilcegi mantigina sahip olmasi**
  • şu an yoğun bir şekilde hissettiğim duygu. planlar kurmaya başlayacam yakında, ince ince, derinden.
  • son zamanlarda hissettiğim en ilginç duygudur. öldürmek istediklerim ünlüler, politikacılar ya da beni üzenler değil. başkalarının ölmesini istedikleri.

kişiliğimde yaşadığım ciddi sorunlar, insanlardan sürekli olarak duygusal manada zarar görmem, zarar gören başkalarınına karşı empatiye neden oldu. sanırım daha önceden uygulanan tedavi ve terapiler sonucu bencilce değil, diğer insanların sorunlarını çözmeye yönelik olarak açığa çıkıyor.

tanımadığım birisi duygusal manada zarar gördüğünde ciddi anlamda insanlara zarar verme isteği açığa çıkıyor. evet onlar öldürmek, işkence etmek, eskiden damlasını görmeye dayanamadığım kanın birikmesi... ne hale geldim ben?
  • devlet tarafından her insana 1 adet cinayet işleme hakkı verilmesi sonucu tatmin edilebilecek duygu.
  • öldürme isteğinden farklı bi hissiyat.
    öldürme isteği çoğu durumda bireyin duygusal zeka eksikliğinden dolayı yaşadığı büyük problemleri çözme tasarısı ile ilintilidir.

arzu ise arkasında çoğu durumda sakin bir zihin barındırabilir ki arzu sahiplerinin istek sahiplerine nazaran daha çok ölüme sebep olmasının sebebi de bu sakinliktir.
    sakinliğin sebebi olarak ise içsel çatışmanın bitmiş ya da bitmek üzere olması gösterilir.
    istek siyah ve mor renklerle sahibini boğarken; arzu beyaz ve kırmızının tonlarıyla arzu sahibini cesaretlendirir.
  • (bkz: death wish)