şükela:  tümü | bugün
 • gözü dönmüş mafya bozuntularının kafayı taktığı, bıçaklı ve silahlı saldırıya uğramış üyedir.

  donanımhaber'deki olayları buraya taşımak adetim değildir fakat konuyu okudum, aracının kurşunlandığı fotoğrafları da görünce olayın doğru olduğuna inandım. üye konu ile ilgili polis'e gitmiş fakat süreç bildiğiniz gibi ağır ilerliyormuş, daha fazla duyulması için başlık açıyorum.

  *****

  merhaba arkadaşlarım. doğru yerde mi konum haberim yok. zaten şuan bunları yazarken ruhsal olarak ta kötü durumdayım.

  15 nisan tarihinde inşaat kumu yüzünden evime giremedim. bende müthayiti talep ettim. orada bulunan şahıs olayı büyüttü ve karım çocuğum varken harakette bulundu. (karıma). bende karşılık vermemle 5 6 kişi bıçaklarla saldırdı. 155'i aradım ama 3 saat ekip gelmedi. (karakolda tutanakta mevcut. ) bende karakola gittim. çünkü evime sokmadılar bu şahıslar. oradan ifademi alıp evime bırakılmamı talep ettiğim halde gülerek kendini koru dendi ve postalandım. (ne kadar acı değil mi? ama olay şimdi başlıyor.) dün gece aracım kurşunlandı. tekrar ifade mi aldılar ve savcılıktan bir şey cıkarsa sizi koruyabiliriz dediler yine kaba olacak ama yol verdiler. ne yapacam bilmiyorum 3 aylık bebeğim var ve bana gelen haber beni vuracaklarını söylediler. hapisten yeni çıkmış bir kaç şahsın ortasında kaldım. iş yerime kadar biliniyor.

  öldürülmemek için ne yapacağımı bilmiyorum. şuan evimden çok uzaktayım. evim dahi kundaklanabilir. bunu da belirtim ama boş.
  aracım içinse zar zor aldığım sıfır arabamda ne olacak oda mechul. polis kovan bulamadı.

  bana yardım edin. çocuğum daha 4 aylık ve ölmek istemiyorum.

  edit: söylediklerim dışında bir şey yaşanmamış ve tanıklarda vardır.
  edit 2: şikayet ettiğim şahıslar hem cezaevinden tahliye olmuş hemde uyuşturucu madde kullanıyorlar.(bunlarıda belirttim ve çevre kişilerce gelen bilgidir.
  edit: bilgilerim görünmesin diye düzeltme yapamadığım ifadeleri buraya eklemedim. gerekiyor ve yardımı olacaksa eklerim.

  fotoğraflar
  https://i.hizliresim.com/brnq2n.jpg
  https://i.hizliresim.com/dpy4kz.jpg
  üyenin olayı anlattığı videolar
  https://www.youtube.com/watch?v=eolmu1f7gk4
  https://www.youtube.com/watch?v=bbyh7aj36pi
  tutanak
  *paylaşımı yasak olduğu için kaldırılmıştır.
  *****
  konu linki: https://forum.donanimhaber.com/…uzereyim--126402933
  twitter'dan destek için hashtag açılmış. #ankaramuratduranasahipçık
  edit: saldıranlardan biri yakalanmış. https://www.youtube.com/watch?v=evpbo_ftas8
  edit2: söz konusu üye murat duran'ın can güvenliği halen sağlanabilmiş değil. konuyu yukarda tutmaya devam edelim elimizden geldiğince. son paylaşılan video. https://www.youtube.com/watch?v=cj5rmp3qoqg
 • artik silahla gezmenin farz oldugunun kaniti baslik.
 • olay doğru mudur değil midir bilmiyorum ama varsın kandırılmış olalım. belki gündem olur da, vatandaşı itlerden koruması gereken birileri işinin gereklerini yapmak zorunda kalır.
 • polis herhalde adamın öldürülmesini bekliyor. baksana resmen eğlenmişler adamla. ne demek la kendini koru? dağ başı mı burası? koskaca türkiye cumhuriyeti devletinin ekmek verdiği ve görevi insanları korumak olan polisin verdiği cevaba bak. iyi madem alalım kendimize birer silah önümüze gelene sıkalım. sorarlarsa da kendimizi koruyorduk diyelim. var mı böyle bir zihniyet ya? o polis hakkında derhal işlem yapılması gerekiyor. evet.
 • yeni türkiye'de her şeyin olabileceğinin ispatı gibi durumdur. umarım hak ettikleri cezayı alırlar.

  edit: cezayı anlı şanlı türk polisi için talep ediyorum. yanlışlık olmasın.
 • literally (bkz: donanımhaber ölücüleri)
 • hikayesini okudukça şaşırmadığım ama çok üzüldüğüm üye. malesef sokaklarda bu mafya babalarından çok var ve en ufak bir şeyde ayağına sıkabiliyorlar. hapse girmeyi neden bu kadar istediklerini anlamıyorum hepsi arkası sağlammış gibi davranıyor. neden bu kadar çoklar anlamış değilim.

  daha geçen yıl, bir araba ben giderken yolumu kesti. sıradan bir gün. rahatlığa bak. herkeste tonlarca örnek vardır böyle.

  adama cinnet geçirtip kendilerini öldürtünceye kadar da vazgeçmiyorlar. ve yazık ki, kendini savunan insan bu gibi insanlar yüzünden hapislere düşüyor.
 • artık bu ülkede adaletin olmadığına inanmamızın bir sebebi daha..
  herkes kendi adaletini sağlayıp , kendi canını malını ve namusunu korumaya kalktığında ise ülkede neler olabileceği herkesin malumudur..

  bu şehir magandalarına dur diyecek bir yetkili yok mudur memlekette??
  adam çıkıp 1-2 tanesini vursa memleket için hayırlı bir iş olur fakat bu sebepten hapislerde çürür..
  lakin tam tersi onlar bu vatandaşı vursa hapse girmeleri ve çıkmaları bir olur..

  nasıl bir ülke olduk böyle yahu..
 • ya bu ülkede polis ne iş yapar kardeşim allah aşkına birisi söylesin. lan adamı illa vurmaları mı gerek işlem yapmanız için her şeyi yapmış adamlar arabasını bile kurşunlamış. bireysel silahlanma diyeceksiniz ama o da olmaz bu adam onları vursa adalet gelir yine bu adamı alır içeri bir de tertemiz müebbet verir. bu ülkede tesadüfen yaşıyoruz.
 • kum meselesi değildir. hicbiri şiddeti haklı göstermez tabi.