şükela:  tümü | bugün
  • ... (bkz: gitme yoksa)
  • devran caglarin biyikli ve permali sacli oldugu donemlerden kalma bir albumu ve ayni adli sarkisi (bkz: #3779700). asagidaki adresten siparis edebiliyorsunuz*

http://www.ankarapazarlari.com/…aset/cd&sayfa_no=19
  • önünde bir şart kipi olan bir kendini ifade biçimi. önden bir şart koşulmamışsa olmaz etkisi bu ifadenin bu topraklarda. o yüzden de dillere pelesenk bir nevi ajitasyondur. yalan teşebbüslerle maçı kazanmaktır bu. ya da bütün bunlar 3. sınıf bir dizi senaryosudur.

kendimi öldürürüm, seni hedeflediğin bir hırs ve mutluluğa ulaştıran bir tür araçtır. hiç sevimli değildir de. ve ufacık bir istek için tüm fiziksel varlığını ortaya koyduğun bir mutluluk üzerine, devamında kurduğun hayatın senin, bence bir yalandan ibarettir.

teşebbüse gelirsek, kendimi öldürürüm teşebbüsleri de başarısız olduğunda yalandır. ve akabinde yakınlarından veya bilhassa elimde tutayım diye insanüstü çabalar gösterdiğin erkek/kız arkadaşından "öl de görelim, niye feyk atıyorsun" lafını işitmediğin gerçeğini, onların samimi olması şeklinde okuyamazsın. seni kimse sevmiyor, zira sana sen uyanınca tokat atmadılar. aksine seni isteğini yerine getirip ödüllendirdiler diyelim. elindekilerle aynaya bakıp o zaman, sana ödülünü kazandıran fiziksel varlığına şükret ve öyle devam et. sen bununla daha birçok zaferler kazanacaksın.

ama belki de tüm bunlar gerçekten de 3. sınıf bir dizi senaryosudur.

"zehrin içimde çoğalmaz, gün gelir de ruhumu bitirip taşarak tenimden dışarı sızmaz mı sandın?"
  • terk edilen kızlar tarafından, ex-boy friends'lerine blöf için en çok kullandıkları kelime...
  • bu şarkının klibinin hemen girişinde cırcır böceği sesi duyulmakta. ister istemez michael'ın thriller klibini akıllara getiriyor. içim bi tuhaf oldu, her neyse biraz bahsedeyim şu klipten ve şarkıdan;

devran abimiz klipte sevgilisinden ayrılmış bir karakteri canlandırıyor. klibin hemen başında duvarda asılı olan bir tabloyu okşarken gördüğümüz devran çağlar, şarkıyı kâh dağlara taşlara haykırırcasına söylerken, kâh ormanda nerden bulduğunu bilemediğim bir bankta oturup sakin sakin söylerken karşımıza çıkıyor. klipte devran abimize başka bir oyuncu eşlik etmiyor doğal olarak. belirtmeden edemeyeceğim, klipte devran çağlar'ın saçları permasız, bıyıkları yok, dudakları dolgun ve kaşları martı kanadı gibi. klip, prezantabl haldeki devran çağlar'ın yine tablo okşama sahnesiyle son buluyor. klibin yönetmeni hakan özbek.

bittabi devran çağlar, şarkıdaki "r" harflerini salisede 12 kez telaffuz ederek ulaşılması güç bir rekora imza atıyor.

ve işte şarkının oğuz yılmaz imzalı sözleri;

gidişin, terk edişin beni kalbimden vurdu
    hayatım acıyla sızıyla doldu
    duydum ki başkası varmış senin yanında
    o anda gözlerim yaşlarla doldu

hayır imkansız olamaz, başka birini saramaz
    öldürürm kendimi
    yaşanan mazileri, geçen o güzel günleri
    bir kalemde silemez
    hani söylüyordun ya;
    aşkımız sonsuza kadar sürecek ve ölemez

belkide mutlusun şimdi başka kollarda
    bense bilinmez çıkmaz yollarda
    her yerde hatıran gözlerimde hayalin
    kanayan bir yara oldun cânımda

hayır imkansız olamaz başka birini saramaz
    öldürürüm kendimi!
    yaşanan mazileri, geçen o güzel günleri
    bir kalemde silemez
    hani söylüyordun ya;
    aşkımız sonsuza kadar sürecek ve ölemez
  • 'kendimi intihar ederim' gibi anlatımı bozuk bir şekilde de ifade edilebilen cümle.
  • eski türk filmlerinde fettan sarışın metres'in sıkça savurduğu bir tehdit.
  • devran çağlar söyler.

ben değil ya, bizim bir arkadaş rakı içince dinler bunu arada - sırada.

nepçim arkadaşlarım var yahu ... nefret ediyorum aynalardan.
  • ["belki de milena'dır". adamı hemen bir şekilde öldürdüm*, eve geldim, her şey hallolmuştu*. evde annem peşimde dolaşıyordu, benzer bir konuşma oldu, sonunda deli gibi bağırdım "eğer herhangi birisi milena ile ilgili kötü bir şey söylerse, mesela babam (benim babam), onu da öldürürüm* ya da kendimi öldürürüm." sonra uyandım, daha sonra uyuyamadım ama bilincim yerinde değildi.] franz kafka - briefe an milena

(bkz: öldürür)