şükela:  tümü | bugün
  • zakkum'un 13 albümünden sözleri şahane şarkı.

bağışlanmayı bekleyen masum günahlarım
    vazgeçmiyor benden kovduğum şeytanlarım

dolaştırmıyor kanımı bu yorgun damarlarım
    koruyamıyor beni artık dalgakıranlarım

durun lütfen müsait bir yerde öleceğim
    hayat memnun etmedi iade edeceğim

durun lütfen müsait bir yerde öleceğim
    dünya dönecek gene ben görmeyeceğim

bir mücevher kutusu içinde anılarım
    yeşile hiç dönmeyen kırmızı ışıklarım
  • kırıla kırıla yaşamanın yazdırdığı sözlere sahip bir şarkı olsa gerek. şöyle bir düşününce zaten dalgakıranları alt eden dalgalar, insanın ruhunu nasıl zedelemesin değil mi?

başa sarıp sarıp dinliyorum.
  • ahtapotlar'ın etkisinden kurtulamamışların dinlememesi gereken şarkı.
  • içip içip dinlemeye hayli korkutan şarkı. o ney biraz daha nefes alsaydı; göğsümün sol tarafı, daha da bir ağır taş yüklenmek durumunda kalabilirdi.

(bkz: gecenin dumanlı neyli mor ışıklı zakkum mezeli rakı ihtiva etmesi )
  • bu şarkı için ''yaptığımız en hüzünlü şarkı'' demiştir yusuf demirkol dün gece.
  • son zamanlarda dinlediğim en içi dolu şarkılardan. yaşattığı hüzünle insanı tribe sokuyor.

koruyamıyor beni artık dalgakıranlarım...
    yeşile hiç dönmeyen kırmızı ışıklarım...

http://www.youtube.com/watch?v=x9junnrdagy
  • derya köroğlu düeti oldukça başarılı olan,dinledikçe depresyona sürükleme ihtimali yüksek şarkı.

http://www.youtube.com/watch?v=apzlw2gyfau
  • [bir çinlinin kitabını okuyorum, adı "hayaletler kitabı", bunu söylüyorum çünkü kitap yalnızca ölümden bahsediyor. ölüm döşeğinde yatan bir adam, ölüme yakın olmanın verdiği rahatlıkla şöyle diyor: "hayatımı zevke karşı mücadele ederek, onu bitirmek için harcadım." sonra öğrencilerinden biri ağzından ölümden başka bir şey çıkmayan öğretmene hınzırlıkla "sürekli ölümden bahsediyorsunuz ama henüz ölmediniz*," diyor. "öleceğim elbette, sadece son şarkımı söylüyorum, bazılarının şarkısı uzundur, bazılarınınki ise kısadır, ama sonuçta her ikisinin arasında sadece birkaç kelimelik fark vardır."] franz kafka - briefe an milena

(bkz: ölmüş olabilir)
  • bir zakkum parçası.

efsane albümleri 13'te yer alır. dolaştırmaz bazen kanımızı yorgun damarlarımız.

başınıza ne geldiyse oh olsun. yoksa nereden dinleyecektik bu dolu dolu his barındıran şarkıyı.

(bkz: zakkum)

zakkum - öleceğim