şükela:  tümü | bugün
 • özellikle müslümanların adaması konusunda sıkıntı yaşadığım gerçek.

  hadi ateist maddecidir, öbür dünya kavramına inanmaz ne yaşarsa bu dünyada olduğunu düşünür ve ömrünü paraya adarsa ben bunu algılarım ve eleştirmem.

  ama bu dünyanın fani olduğunu, esas yaşamın öldükten sonra olduğunu düşünen bir müslümanın paraya bu kadar düşkün olmasını gerçekten anlamakta zorlanıyorum. 80 yıl bile yaşasan ömür dediğin şey ne ki öte tarafta seni bekleyen sonsuzluk yanında. e ayrıca bir de hadi milleti kandırdın işallah maşallahlarla ama bir allah gerçeği var kafanda ve onu böyle bismillahlarla tekbirlerle namazlarla oruçlarla felan da kandıramazsın.

  ya allahı kandıracak kadar akıllı olduğunu düşünen bir aptalsın ya da aslında inançsızsın. başka bir şey gelmiyor aklıma.
 • tercih meselesidir. ömrünü paraya adarsın, para da sana zamanla istediklerini teker teker vermeye başlar. öleceğin zaman bile hürmet görürsün. özel hastaneye gider, doktoruna yarım saat merak ettiğin her şeyi sorarsın. fakirsen 4 kişilik odada yatar, sabahtan sabaha doktoru görürsün. hakkında bir grup doktor konuşur, sen de dinlersin. parmak kaldırarak soru sormak istersin ama bir sonraki hastaya geçmişlerdir bile.

  öleceğini bilmek, bir şeyler yapmanı engelliyorsa siki tutmuşsun demektir. hayatını nasıl yaşamak istediğine karar verdiysen ve bu karar seni mutlu ediyorsa başkaları yarak yesin afedersin.
 • içeriden gelen melodi yerine dışarıdan gelen gürültüye kulak vermenin sonucudur.
 • ömür sadece huzur var ise anlamlıdır ve kalpler de ancak allahı anmakla huzur bulur.