şükela:  tümü | bugün
 • 2015 yılında kanser olduğunu ve 7 ay ömrü kaldığını öğrenen avustralyalı genç milyarder ali banat'ın ölmeden kısa süre önce tüm dünyaya 5 dk 15 saniyelik video kaydı ile verdiği mesajdır, dokunaklıdır.

  mesajı izlemek isteyenler için

  ali banat kim diyenler için de şu bilgileri şuraya bırakayım.

  ali banat avustralya'nın sidney şehrinde doğdu ve ferrarileri, ultra lüks evleri, yatları ve mücevherleriyle 'müslüman milyarder' olarak nam saldı.

  2015 yılında kansere yakalandı ve 7 ay ömrü kaldığını öğrendi. bu hastalık onun hayatını değiştirdi. banat tüm mal varlığını saattı ve kendini hayır işlerine adadı. banat, tüm vücuduna yayılan kanser hastalığını da "allah'tan gelen bir hediye" olarak tanımladı.

  banat, ilk olarak afrika'nın en yoksul ülkelerinden togo'ya gitti ve orada hayır işleri yaptı. banat ayrıca, dünyanın her yerindeki müslümanlar (matw) adlı bir vakıf kurdu. vakfın hayır projeleri için 600 bin ingiliz poundu (800 bin dolar) toplandı.

  ali banat 29 mayıs'ta hayata veda etti. banat'ın ölümü tüm dünyada manşet oldu. medya 'büyük yardım gönüllüsü hayatını kaybetti' başlıkları attı.

  mekanı cennet olsun.
 • başlığı açan milyarder diye palavra atmış. şu dinci kesimin iki yüzlü şekilde utanmadan yalan söylemesine de uyuz oluyorum.

  adam için milyoner deniliyor. milyarder değil. totonuzdan element uydurup ta rezil olmayın günahkar olmayın.

  https://www.google.com/…illionaire-cancer-gift/amp/