şükela:  tümü | bugün
  • korkma !
    sadece toprağa gideceksin,
    sonra, toprak olacaksın,
    sonra sularla birlikte bir çiçeğin bedenine yürüyeceksin,
    oradan özüne ulaşacaksın,
    çiçeğin özüne bir arı konacak,
    belki...
    belki, o arı ben olacam...

(bkz: eşkıya)
  • -çabuk bana çok anlamlı bişeyler söyle ölüyoruuum aaah
    -abi yapma dur..havuç
    -ne havucu lan ölüyorum aaaah
    -ne bileyim o geldi aklıma birden.. o zamaaaan..shit!
    -lan allah belanı versin ne saçmalıyosun kan kaybediyorum,tamam vazgeçitim çabuk ambulans çağır,kimse yoook muuu!!
    -abi öyle deme çok anlamlı bir şey shit..filmlerde hep görüyorum kahretsin diye çeviriyolar..geçende amcaoğluyla red house a baktık bok demekmiş
    -imdaaat!!
    -lanet olsun diye de çevirdiler bi kez..yaw bu gavurlar var yaa herşeyi yapıyolar haa..işleri ters gidince de shit diyolar..ossursan shit diyecek elin adamları..ne tip insan bunlar yaw
    -eşhedüenla...
    -abi abii
    -hrmmph
    -oow shit!
  • -sen hiç merak etme, sozlukteki anketler devam edecek...

(bkz: show must go on) gibi...
  • 8-9 yaşlarındayım. doktor olan dayım yaşadığı sorunlar yüzünden kendini sigaraya vermiş ve akciğer kanseri olmuş. son zamanları. meslektaşları artık çare bulamadıklarını ve isterlerse evine götürüp orada ölümü karşılayabileceğini söylemişler ve dayım evinde. müstakil evinin bahçesindeyiz. duvara dayalı bir kanepe var. kuzenlerimle şakalaşıyor ve gülüşüyoruz. ölümü anlayamayacak yaştayız. içeriye bakan pencereye bakıyorum. dayım orada yanında bir hemşire ve öbür yanında nefes alabilmesini sağlamak için oksijen tüpüyle. göz göze geliyoruz ve bir kaç saniye bakışıyoruz. gülümsemeye başlıyor. düşünüyorum o sırada aynı gün doğduğum ve o yaşıma kadar doğum günlerimizi ortak kutladığımız dayım. futbolcuların kralı, yakışıklıların şahı, doktorların en büyüğü olan dayım. bir deri bir kemik artık. o yanındaki mavi büyük şey olmazsa nefes bile alamayacak.

sonra bana el sallıyor ama ben o an ağlayacağımı hissederek kafamı çeviriyorum. biraz sonra beni yanına çağırdığını söylüyorlar. yanına gidiyorum ve bana çıkarıp para veriyor. sonraysa " selamsız mısın lan?" diyor. " bir dahaki halı saha maçına beni alana kadar selam yok sana " diyorum. gözleri yaşarmaya başlıyor ve ben dışarı çıkıyorum.

o gece dayımı kaybediyoruz ve o beni bir daha hiçbir zaman halı saha maçına almıyor. bu hayatımın şu zamana kadarki en anlamlı sözleridir işte bunlar.
  • daha güzel bir dünyada buluşacağız inşallah.
    (bkz: kelime-i şehadet)
  • "ölüm her aklına geldiğinde
    ah edip vah edip inleme
    bu halinle tanrıyı incitmiş olacaksın
    ecel kapını çaldığı zaman
    evi telaşa verme
    o geldiği zaman
    sen gitmiş olacaksın"
  • - orhan abi o kadar güzel ölüyorsun ki ne desek boş ...
  • bir yol bulup bütün olacakları anlat.
  • -gözlerini kapattığında biz artık varolmayacağız.