şükela:  tümü | bugün
 • 1913- 2006 yılları arası yaşamış, jacqueline kennedy, marilyn monroe, natalie wood ve grace kelly gibi ünlü kadınlar için zarif kıyafetler tasarlamış modacı.
 • seneler once okudugum * ve jfk ile jackie'nin hayatlarini anlatan all too human adli kitapta kendisiyle ilgili $oyle bir pasaj gecer.

  avrupali modacilari seven, avrupa modaevlerinden giyinen, paris'te bir donem ya$ami$ ve cali$mis jackie * kennedy, first lady olduktan sonra, cassini'yi beyaz saray''in tum itirazlarina ragmen resmi modacisi olarak ilan etmi$tir.

  beyaz saray yetkilerinin itiraz etmelerinin sebebi, all-american boy jfk'in e$inin oz hakiki has bir amerikali modacidan giyinmesi gerektigi aksi takdirde amerikan halkinin tepkisini toplayacagini du$unmesidir.

  jackie ise cassini'nin amerikali oldugunu diretmi$ yetkilileri ikna etmi$tir. oysa oleg cassini rus anne-babanin olglu olarak paris'te dogmu$, floransa'da egitim gormu$, cok sonra abd'ye goc etmi$ ve 1940'larda vatanda$ olmu$tur.

  ayrica cassini'nin yazmi$ oldugu 2 kitap vardir. pay the price ve in my own fahion.
 • gidip de bir model beğenmeden çıkmanızın imkansız olduğu mağaza. hem de vallahi çok ucuz.
 • istanbul cevahir mağazasından 1 ay önce nişan kıyafeti aldığım yerdir.
  tadilat kağıdına, elbisenin bedeni olmadığı için 2 beden küçültülmesi, askılarının alınması, boyunun kısaltılması ve ne işe yarayacağını anlayamadıım ceplerin kapatılması ve fermuarının değiştirilmesi yazılmıştı.

  elbise bugün teslim edildiğinde ise, 2 beden yerine 3 beden küçültüldüğünü, askılarının alınmadığını, ceplerin kapatılmadığını, fermuarının değiştirildiğini ama her yerinde iplik olduğunu - hatta sanıyorum bir kısmı elle dikilmiş-, boyunun hayret verici bir şekilde doğru kısaltıldığını farkettim. yani bu arkadaşlar 1 aydır sadece boy kısaltıp, elle fermuar dikmek için elbiseyi bekletmişler. elbisenin 3 beden küçültülmüş olmasına girmiyorum bile.

  teşekkürler oleg cassini, muhteşem bir iş başarmışsınız.
 • kendime mezuniyet için elbise aradığım vakit tanıştığım marka. çiroz hatunlar için çok uygun .fiyatlı elbiseler de var içinde. 1500 tl civarı elbiseler de. ama asıl dikkatimi çeken içinde gayet uygun fiyatlı ama birazcık basit/sıradan gelinliklerin olmasıydı.
 • hiç aklımızda yokken girdik, beğendim ve aldık.

  tam tarzım. biraz incik boncuk var ama olsun. oldukça ilgili çalışanları var. fiyatlar çok uygun.

  gelinlik kavramınını ögrendiğim günden beri kiralarım diyordum ama bildiğn aldık :)

  ruhun şad olsun olegcimmm..
 • buradan gelinlik alan var mı bilemiyorum ancak, bir hafta önce doldurduğum randevu formuna geri dönüş yapmayan ve üç gündür telefonlarına cevap vermeyen bir mağazadan bırak gelinlik (ankara armada), gece kıyafeti bile almam. ayrıca internette bizi arayın diye verdikleri numarayı aradıktan sonra bütün dahili numaraları sayıp en son randevu için şurayı arayın diye bambaşka bir numara verebilecek kadar pazarlama bilgisi yoksunu arkadaşlar yönetiyor anladığımız kadarıyla. bu numarada da ankara için verilen telefon zaten internetteki ile aynı.

  sonuç; düğün gibi özel bir güne hitap eden bir mağaza isen diken üstünde olacaksın arkadaş, her soruya, her aramaya, her maile cevap verebilecek alt yapın olacak. yurt dışından isim alacağınıza bi b.k öğrenin.
 • gittim, yarım saat bakındım bir iki gelinlik denedim, 625 tl olanı beğenip alıp çıktım.

  ilk girdiğim mağazaydı gelinlik işi için, zaten bu tarz hazır gelinlik satan çok mağaza da yok.

  sonuç olarak yarım saat içinde olabilecek en ucuz fiyata gelinlik işini hallettim, hayatta hiçbir yaptığım iş için kendimle böyle gurur duymamıştım. gerçekten tebriği hak ediyorum bence, aferin bana.
 • gerçekten beni çok şaşırtan mağaza. cevahir'deki mağazalarından gelinliğimi almıştım. dün de oraya provaya gittim.
  çok tatlı bir terzileri var. benimle inanılmaz ilgilendiler. ve nikahım bayrama denk gelmesine rağmen ve onlara diyetisyene gidiyorum son ana kadar zayıflama ihtimalim var dememe rağmen, olsun hiç sıkıntı değil bu bizim işimiz. bayramda da çalışıyoruz. ne zaman isterseniz gelin, biz hemen daraltırız, her şeyi yaparız modunda yaklaşıp beni çook mutlu ettiler ve ilgilenmezler diyen beni bayağı utandırdılar.
  kendilerini sonuna kadar tavsiye ediyorum ve teşekkür ediyorum.

  bu arada, oradan gelinliği 625 tl'ye aldım. herhangi bir yerden bunun 3 katı fiyatına almam bile mümkün değildi.
 • geçen hafta düğünüm dolayısıyla buradan gelin buketi siparişi verdim. söz konusu buket

  1 gün sonra geldi. ancak ne gelme. maddeler halinde sıralayacak olursam;

  - hiç açılmamış olduğu söylenen paketi gayet zımbayla tutturulmuş sonradan
  - çiçekler kalitesiz, ıslanıp leke olmuş, bir kısmı da delik delik.
  - acayip tozlu, fiyatı da tuzlu.
  - yaka çiçeği gönderilmemiş.
  - alt tarafının hiç fotoğrafı yok: havlu peçetenin rulosuna sarılıp üzerine mor! kurdele sarılıvermiş.

  sözde kurumsal bir firma gibi görünse de aldanmayın.

  tanım: internetten alışveriş yapılmaması gereken firma.

  not: şikayetim neticesinde yaka çiçeğini gönderecekler.

  not 2: hala gelin buketi bakıyorum, türk standartları dışında güzel çiçek satan bir yer bilen varsa yeşillendirir mi acaba?