şükela:  tümü | bugün
  • wbo yarı ağır siklet dünya şampiyonu ukraynalı boksör. 87 doğumlu, 190 cm boyunda.

ayrıca 2012 londra olimpiyat oyunlarında altın madalyası da bulunmaktadır.
  • muhammad ali trophy turnuvasında kruvazör siklette, kazanan isim olacaktır.
  • ışık hızıyla yumruk atabilen çok önemli bir boksör, 27 ocak tarihindeki kendisi gibi namağlup mairis briedis ile yapacağı maçı sabırsızlıkla bekliyorum.
  • sikletinin iki numarası olan gassiev ile oyuncak gibi oynadı, undisputed şampiyon oldu. cruiserweight'de en üst noktaya ulaştığından agirsiklete geçecek diyorlar ama o 2 metrelik ayıların içinde heder olur.

kral boksör.
  • (bkz: vasyl lomachenko) bu adamı hızlı zannederdik. usyk bu konuda loma yı geçti sanırım. murat gassiev e attığı yumrukları sayamadık. büyük ihtimalle tony bellew ile karşılacak. ağır siklette mi olacak yoksa hafif ağır siklette mi olacak onu göreceğiz. ağır siklette de bu kadar hızlı olabilirse büyük işler yapabileceğini ve adını efsaneler e yazacağını düşünüyorum.
  • bellew ile birlikte bize mükemmel bir maç izleteceklerine emin olduğum boksör.
    (bkz: 10 kasım 2018 oleksandr usyk tonny bellew maçı)
  • çok iyi bir amatör kariyere sahip, amatörden sonra ağır sıkletin altındaki cruiserweight'te dövüşüp, sadece 15 profesyonel maçta bütün kemerleri toplayan, süper boks tekniği olan, ancak indirici power punch denilen yumruğa sahip olmayan, kombine yumruklarla, seri ve hareketli, çok iyi bir boksör. kişilik olarak da iyi birine benziyor, komik adam, espri yapıyor, hareketleriyle de komik olmaya çalışıyor.

kendisi cruiserweight'te tüm kemerleri alıp, ağır sıklete geçecekti, ancak bu geçiş için tony bellew'e meydan okuyunca eski bir cruiserweight şampiyonu olan bellew "maç ağır sıklette değil, cruiserweight'te olsun, ben kemerler için dövüşmek istiyorum" deyince, tüm kemerlerini ortaya koyup bellew ile maç yapacak.

usyk hızı, seri ve teknik yumruklara sahip, ayakta kaldığı sürece şu anda boks dünyasında kimsenin onu sayıyla yenebilmesi mümkün değil. amacı anthony joshua ile maç yapmak... eğer joseph parker'ın yaptığı gibi joshua'nın o sersemletici yumruğuna yakalanmaz ve maç sonunda ayakta kalabilirse joshua'yı sayıyla yenebilecek bir yetenek.

bekleyip göreceğiz. bellew'i geçsin bir hele, 2019'un sonu, 2020'nin ortasında joshua ile maç yapabilir.

kendisini destekliyorum.
  • tony bellew'i 7. roundda nakavt edecek diye düşüyorum. şayet nakavt etmezse de bütün hakemlerin ortak kararıyla bitirecek.

edit : 8.roundda nakavt etti. şimdi 1 roundun aramızda lafı olmaz sözlük.