şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eşeği ölmüş ama insanlığı ölmemiş adam. alay edenlerin taaaaaaaaa amk. ben kuşum, balığım, kaplumbağam ölünce bile çok üzülüyorum. hayvanseverin halinden hayvanseverler anlar. insanları bu kadar sevmiyorum lan doğruya doğru.
 • ırak'ta her ay ortalama 1000 kişinin terör saldırılarında öldürüldüğünü göz önüne alırsak, aklıma gelenler;

  -o kadar magandanın arasında tek dostu eşek olmuş olabilir
  -adamın ölecek "insan" aleminden yakını kalmamış olabilir
  -adam geçimini eşek sayesinde sağlıyor olabilir
  -yeter amk bu nasıl terör deyip delirmiş olabilir

  yalnız alay edenler için bi bok düşünemedim, sanki hepsi ölenler "insan" olunca sokaklara dökülüyor, aynı tepkiyi gösteriyor.

  ırak'ta bu şeyleri normalleştirenler utansın, onlarla alay edilsin yiyosa.
 • neden ağladığını bilmemekle birlikte yani eşeğini çok sevdiğinden mi yoksa tek ekmek tekneksi olan aracını kaybetmekten dolayı mı bilmediğimiz için kesin bir şey söyleyemem ama eğer eşeğini çok sevdiği için ağlıyorsa güzel, yüreği büyük bir adamdır. onunla dalga geçenlerden daha kaliteli bir insandır.
 • terör saldırılarından ölen insanların bile normalleştiği, kanıksandığı şu günlerde bizleri düşünceye sevk ettirmiş insandır.
 • dalga geçenlere tonla küfür ettiren adamdır. ölen bir canlı, adamın geçim kaynağı büyük ihtimal ama hepsini geçtim ne sebeple olursa olsun bir insan ağlıyorsa bir sebebi vardır. eşek orada öldüyse saldırı sırasında adam da yakınlarda bir yerlerdedir muhtemelen, olanlara şahit olmuştur. levent'te patlayan bombayı ortaköy'den duyunca bir hafta kendime gelememiştim ben ki bu insanlar bu seslerle yaşıyorlar ne yazık ki. ama hadi orada olup dalga geçen adamların psikolojisi de zaten savaş yüzünden bozuk diyelim, türkiye'de bu haberin "ırak'ta meydana gelen terör saldırısında ölen eşeğine sarılarak hüngür hüngür ağlayan adam, alay konusu oldu." diye verilmesi vicdansızlıktır.
 • ortaokula giderken eşekle süt dağıtan bir adam vardı, onu getirdi aklıma.. resmen ekmek teknesiydi.. o eşek sayesinde 25 senede evini aldı, oğluna araba aldı...

  burada da durum çok farklı değil, muhtemelen o eşekle yük taşıyor, geçimini sağlıyordu... hayvanın ölümüne üzülmesiyle dalga geçenin, diğer yazar arkadaşlarla birlikte ben de amına koyayım..
 • (bkz: münir özkul)
  (bkz: yadigar)
 • dalga geçenlere ve cana değil mala gelsin diyenlere"eşeklik etmişler" bile diyemeyeceğim olay.adam orada her şeyden önce bir patlamaya şahit olmuş.belki beslediği büyüttüğü bi canlının, muhtemelen ekmek teknesinin ölümünü görmüş.ırkçılığa, araplara her şey müstahak demeye hiç gerek yok.biraz daha insancıl..
 • zamanla duygusal bag kurmus, artik bebegi gibi olmus, tum rızkını ondan karsılamıs ve bu duygularını dışa vurduğu icin gulmek yerine saygı duyulması gereken adamdır. bazi suserların aksine insandır