şükela:  tümü | bugün
  • uber'in yeni rakibiymiş. üye olmaya çalıştım üye olamadım amk, kendimi sorguluyorum şuan en fazla ne kadar beceriksiz olabilirim. anlamadım ama olamadım.:d
  • uygulamadaki özellikler olarak ilk izlenim uberden farklı bir olayı yok. test sürüşü yapmak lazım tabi. o değil de kimin nesi kimin fesi bir künye yok mu, öyle kredi kartı numarası yazmak kolay mı?

edit: ertunç çiriş adında bir yerli girişimcinin eseriymiş. hadi bakalım.
  • uygulaması oldukça güzel.

görebildiğim kadarıyla tek eksiği soför bulunamaması*

şimdilik pek işe yarar durmuyor haliyle*
  • (bkz: rezerve)
  • uber'in ayağını kaydırmak için göklerden gelen emrin gizli öznesi olduğuna dair ciddi şüpheler barındıran uygulama.
  • uber'in yaptigini yaparak pastadan ufak bir pay kapip sirketi hayatinin sonuna kadar yetecek paraya uber'i satmayi amaclamis olabilecek bir girisimci isine benzeyen sirket. girisimcilik degil cakalliktir ama yeni donemde bunlardan cok gorulecek. kisa yoldan zengin olmak icin yeni islerin hepsini kopyalayin. uber'e verilen cezalar bu sirkete verilecek mi gorecegiz. verilmezse uber'e neden izin verilmedigini de anlamis oluruz
  • birebir aynı işi yapan uber'in illegal olduğu ortamda kendisi nasıl legal olabiliyor?

ciddi bir hukuki çıkmaza konu olmuş olabilir.
  • sadece havalimanı transferlerine odaklansa bile pazarda çok önemli pay kapacak bir iş modeli kurgulamışlar. yeni havaalanıyla birlikte coşmaları olası.
  • 500 startups'tan yatırım almıştır.