*

şükela:  tümü | bugün
 • mevcut duzenden sıkılmıs erkek modelinin kontrolu devredebilecegi birini arzulamasi olayi.
 • bilgi bakimindan gelisememis erkek, olgun, genel kulturlu bir kadini her zaman cekici bulabilir.
 • yine de her tanıdık olgun kadin arzulayıcısının, kadının fazla yıpranmamış olması, içinin görünümünün akrep nalan'ı andırmaması, ve biraz daha pes sesli olması gibi dilekleri wardır...

  (bkz: dolgun kadin arzulama durtusu)
 • genc kiz kaprislerinden bikmis erkeklerin durumu olabilir diye dusunuyorum. ama, bunun daha gercekcisi olgun erkek arzulama durtusudur.
 • (bkz: milf hunter)
 • (bkz: oidipus)
 • erkeklerin anneleriyle olan olaylarıyla ilişkilendirilir bu dürtü bazı bakış açılarınca. umarım öle diildir, öle düşünenler sapıktır, freud falan da sapıktır..
  (bkz: the graduate)
 • çok yüzeysel, çok dar, çok bölgesel olmayan, kitaplarda yaygın olarak yer bulan ve hatta ergenliğin bir döneminde er bünyeyi saran dürtüdür. kimisinde kısa sürüp ilerleyen yaşlarda geçer, kimisinde kalıcı olabilir. ergenlik döneminde erkeğin yaşıtları olan kızlar, henüz çocukluktan tam sıyrılamamıştır. örneğin 15-18 yaş arası bir delikanlıyı ele alalım. bu elemanın sınıfındaki kızlar henüz sivilceli,akneli vaziyette olacaktır (istisnalar ve "bizim sınıfta bir selma vardı, beton gibiydi afbuyur" örnekleri konumuz dışındadır). cinselliği yeni keşfeden bünye haliyle 35 yaşlarındaki dolgun ve kendine göre olgun bayanları çekici bulacaktır. belli bir olgunluğa ulaşmış kadın, duruşuyla, kendine bakımıyla, giyimiyle makyajıyla kendini nasıl cazip göstereceğini bilmektedir artık. böyle bir kadının yanına 16 yaşlarında henüz hayatı ve ergenliği yeni tanımaya başlayan bir kız koyun, karşılarına da 16 yaşlarında bir erkek. erkek haliyle daha alımlı ve deyim yerindeyse kendini göstermeyi bilen işbilir hanımı seçecektir.
  yaş bir yere gelip bu çalkantılı dönem atlatıldığında ve er kişinin yaşıtı olan kızlar "işi öğrenmeye" başladıklarında haliyle ilişkiler dengi dengine yaşanmaya başlayacaktır. yalnızca bazı erkekler ilerleyen zamanlarda da bu olgun kadın ilgisinden vazgeçmemektedir. bazı olgun kadınlar da vazgeçilecek gibi değildir zaten. mesele yaş meselesi değil prezentasyon meselesidir. bunu iyi beceren her yaşta talep edilir.
 • bu dürtü tıpkı semt pazarlarının kapanma vaktinde mekana vasl'olup sebze meyva tezgahlarını gezinme dürtüsüne benzemektedir. şanslıysanız çoğunun çürük diye tanımladığı nebata, makûl fiyata hem de itiş kakış olmadan ulaşırsınız. şanslısını ama vaktiniz yoksa marketten alışveriş etmeniz tavsiye olunur.