şükela:  tümü | bugün
 • olgun kadının şımarıklığı, tribi ve çocukça hareketleri daha az olduğu için onunla kurduğunuz ilişki çok daha keyifli olur; çıtır kız bazen çocuk bakıcılığı veya babalık yapıyormuşsunuz gibi hissettirebilir.

  edit: şimdi şöyle bir gerçek var; 18 yaşındaki kız biyolojik nedenlerden de ötürü 30 yaşındaki kadın olgunluğuna ulaşamaz. ama 25 yaşındaki kadın 40 yaşındaki bir başka kadından daha olgun olabilir. gelgelelim bir insan dişisi 25 yaşına geldiğinde hala olgunlaşamadığı için kadınlık mertebesine erişemeyip mecazen kız çocuğu olarak da kalabilir.

  olgunluk "gelişmişlik" gibi bir anlama gelir, bu yüzden hem çok yönlü hem de göreceli bir kavramdır; örneğin bazı insanlar için "evlenmeyi amaçlamak" olgunlaşmış olmanın göstergesidir, çünkü artık geçici ve anlık heveslerden kurtulup uzun vadeli düşünebilme kabiliyetine sahip olmak olarak yorumlanır. bir başkası için "evlenmek istememek" daha da olgun olmanın göstergesidir; çünkü toplumun insanları hapsetmeye çalıştığı olağan pratiklere karşı kendi başına direnebilmek anlamına da gelebilir. bu görecelilik kısmı.

  olgunluğun çok yönlülük kısmı da insanın çok yönlü olmasıyla alakalıdır. bir insan fiziksel olarak olgunlaşmış ancak mental olarak olgunlaşamamış olabilir, bireysel olarak olgunlaşmış ancak sosyal olarak olgunlaşamamış olabilir, zihnen olgunlaşmış ancak duygusal olarak olgunlaşamamış olabilir. başka başka yönlerden de olgunlaşmak veya toy kalmak mümkündür.

  netice itibarıyla insanın karmaşıklığı, olgunluğun tek bir kriterle ve doğrudan ölçülebilir bir özellik olmasını imkansız kılar. yine de genel olarak baktığımızda dişilerin nispeten daha olgun kabul edilen türleri ve nispeten olgunlaşmamış kabul edilen türleri arasında bir kıyaslama yapılabilir. kesin olarak kapsayıcı bir yargıya varmak mümkün olmasa da isabet oranı yüksek bir yorum yapmak imkan dahilindedir.
 • yokluk böyle bir şey sanırım...
 • milletin derdi yok amk. ne guzel hayatlar, ne guzel hayatlar..
 • olgun kadın siker atar.

  afedersiniz, olgun kadının bin basacağı versus.
 • bizim memlekette dişi olsun yeterli, erkekte fark etmiyor aslında , delik olsa yeter diyeceğim gülme geliyor, gerekirse delik açarlar, damacanaya da hallenen oldu, cansız mankenede, işte bunlar hep sex.. memleketin suyuna şap mı katsak amk ??
 • kardeşim, yaptığın versusun karşılığı olması lazım. ülkemizde 25'inde çok olgun kadınlar olabilirken, 40'ında gayet şımarık olanlarda var. olgun ve çıtır karşılaştırması kesinlikle bu şekilde genellenebilecek bir şey değil.
 • güzel memeli olan kazanacaktır.
 • (bkz: #88352423)
 • olgun tabi ki, birde çıtırı alıp eğiteceksin. ne o öyle lise aşkı gibi. olgun kadın ezer geçer.