şükela:  tümü | bugün
  • güney kore’de gerçekleşen pyeongchang kış olimpiyatlarında tüm sporcuların tinder’a abanmasıdır. olimpiyatlarda yarışan sporcuların tinder profillerinin yer aldığı bir de instagram hesabı açılmış. olimpiyat komitesi de 110 bin tane prezervatif dağıtarak bu zamana kadarki en fazla prezervatif dağıtımını yaptıklarını belirtmişler.

haberin linki: http://www.cumhuriyet.com.tr/…zervatif_dagitti.html

edit : tepki gösteren yazarlar olmuş. ben karşı falan değilim. aslanlarımın beline kuvvet. habere rastlayınca paylaştım. bu arada uygulama 2013’ten beri her olimpiyatta kullanılıyormuş zaten. sanırım bu olimpiyatta biraz yüklenme olduğu için haber oldu.
  • rezalettir. olayın etik olmadığı gerçeğini bir kenara koyarsak sağlık açısından yarattığı riskleri tahmin bile edemiyorum.

kondom kullanımı cinsel yoldan hastalık bulaşma riskini sıfırlamaz. her hastalıktan da korumaz. sadece doğru kullanıldığı zaman genel olarak cinsel yoldan bulaşan bazı hastalıkların bulaşma ihtimalini azaltır. ancak fiziksel temas, başka türlü cinsel yakınlaşmalar ve öpüşme ile falan geçen hastalıklara karşı kondom sizi korumaz.

değişik ülkelerden gelen bu kadar insanın taşıdığı patojenleri hayal bile edemiyorum.

hpv virüsünden tutun hematolojik kanserlere neden olan epstein barr virüsüne kadar ne tehlikeler var.

üstelik bu virüslerin rutin testlerle kısa sürede tespit edilmeleri olanaksız. öte yandan kondom da bu virüslerden korunmuyor.

bu virüslerin kapıldıktan yıllar sonra bile hedef dokuda dna hasarına yol açarak kansere neden olduğu biliniyor.

tanım : hem sporcu ahlakına yakışmayan, hem etik olmayan hem de sağlık açısından son derece riskli bir olaydır.
  • tinder sponsor olduğu için büyük ihtimal zorla açtırılan hesaplardır.
  • insanların kendilerine ait olan vücutlarını istedikleri şekilde kullanma hakları olmasından dolayı kimseyi ilgilendirmeyen ve haber değeri taşımayan olaydır.

yalnız ülkemizde ve ancak 3. dünya ülkelerinde görülebilecek olan ahlak anlayışı ile bazı kendini bilmezlerce ahlak ve etiğe aykırı olarak nitelendirilebilir ama bu onların kendi görüşleri olmaktan öteye geçmeyecektir.

sanane arkadaşım insanların ne yapıp ettiklerinden, onların özel hayatlarında ne yaptıkları neden seni ilgilendiriyor bu kadar?

neden sana empoze edilmiş olan ahlak kurallarını senin yetişmiş olduğun ahlak kurallarından farklı kurallar ile yetişmiş insanlara empoze etmeye çalışıp bunun üzerinden insanların yaşadıkları yada yaptıkları üzerine yorum yapıyorsun? yada nasıl bir kafa yapısı ile bu hakkı kendinde bulabiliyorsun?
  • nefes açma ve esneme hareketi için birebir bir app olduğundan garipsemediğim olay.
  • isteyen istediğiyle sevişsin isteyen istediğinden hamile kalsın isteyen istediğiyle istediği fanteziyi yapsın si ze ne amk si ze ne yeter be bıktık sizden de ahlak bekçiliğinizden de! size giren çıkanın olmadığı şeylere havlamayı ne zaman bırakacaksınız artık? ahlak bekçiliği yapan istisnasız herkes potansiyel tecavüzcüdür, sapıktır!

tanım: tüm sporcuların like’ına like almasını dilediğim uygulama.
  • 1) seks yapmanın sporcu ahlakı ile ne alakası var?

2) her seks yapan cinsel hastalık mı kapıyor, ne alaka amk?

ayrıca olimpiyatlardan önce tüm bulaşıcı hastalıkların testi yapılıyor. özellikle kanla bulaşanlar vs. mahaleler arası futbol turnuvası değil bu, olimpiyat.

amk abazanlarına göre ahlaksız bir olaydır. ben ise yürüyün koçlarım diyorum, belinize kuvvet.
  • genç ve sağlıklı bireylerin tam olarak olması gerektiği şekilde cinselliklerini akranları ile birlikte doyasıya yaşıyor olmalarıdır.

ancak ve sadece bizimkisi gibi cinselliği aşılamaz bir tabu haline getirmiş, bu nedenle kadın erkek ilişkileri de vıcık vıcık arabesklikle içe kapanık bir rezillikler silsilesi halinde cereyan eden üçüncü dünya ülkelerinde yadırganır ve dert edinilir.

çenenize vurmasın, sevişin. daha geç olmadan!