şükela:  tümü | bugün
 • hımym'da ilişkiler üzerine yapılan nokta atışlarından sadece biridir. özledik vallahi.
 • hımym s1e1
  dün ilk bölümü bir daha seyredeyim deyince hatırladım ve izledim. cidden benim gibi zeytinden nefret edenlerde varmış. annem duysa bari. yada bana neden zeytin yemiyorsun aaaa hiç sevilmez olurmu diyenler. marshallın lilly için atmasyon yapmasını geçersek. robin yaaa adamım benim. zeytinde sevmiyormuş. bir kat daha sevdim kendisini.
 • bir bakınız üzerine gelip, hakkında açıklama yapılmadığını fark ettiğim başlık.
  ekşi sözlüğün namusunu kurtarıp bu çok önemli (!) teoriyi açıklıyorum.

  zeytin teorisi, how i met your mother dizisinin ilk bölümünde ted tarafından robin'e anlatılan teoridir. ted, lily ve marshall çiftinin neden harika olduklarını açıklar: çünkü marshall zeytinden nefret eder ve lilly zeytine bayılmaktadır. (ki aynı sahnede robin de zeytinden nefret ettiğini söylemiştir.) böyle işte, basit bir karşıtlar birbirini çeker, çiftler birbirini tamamlar teorisidir.

  fakat dizinin ilerleyen bölümlerinde teori çöker. zira anlaşılır ki marshall aslında zeytini çok sevmektedir. fakat lily bu teoriye inandığından ve marshall gerçek bir aşık olduğundan, yıllarca zeytinden nefret ediyormuş gibi yapmıştır. (robin'in de aslında zeytini çok sevdiği sonradan ortaya çıkar.)

  hasılı, teori çökerken bizlere harika bir çift olmak için bazı gerizekalılıklar yapmamız gerektiğini, olayın zeytinle zerre ilgisinin olmadığını ispatlayıp gitmiştir.

  bu bilgi dolu entry'mden ötürü kendi gözlerimi öpüp ben de çöküyorum, elveda.