şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tyrannosaur filmindeki oyunculuğuna hayran kaldığım, 30 ocak 1974 doğumlu ingiliz oyuncu.

filmde eşinden şiddet gören, hannah adında dindar bir kadını canlandırıyordu ve gerçekten olağanüstüydü. yüzüyle, gözüyle, eliyle koluyla, her şeyiyle oynuyor kadın. nefes kesici bir performanstı!

2011 yılında sundance film festivali'nde bu rolüyle jüri özel ödülünü de almış, sonuna kadar hak ettiğine inanıyorum. ödülü, filmdeki diğer başrol oyuncusu yaşlı ve karizmatik serseri peter mullan'la paylaştığını da belirtmek gerek.

kendisinin şöyle de bir hayran sitesi varmış.

meryl streep'in başrolünü oynadığı "the iron lady" filminde de rol almış, görmek için sabırsızlanıyoruz...çok tatlısın olivia <3
  • tyrannosaur filminde bence peter mullan'ı bile etkileyici oyunculuğu ile gölgede bırakmış kadın ..
    colman genelde ingiliz televizyon dizisi oyuncusuymuş. sinemasal anlamda en büyük çıkışı bu film sanırım.
    geç keşif mi desek ne desek bilemedim..
  • tyrannosaur filminde gerçekten döktürmüş başarılı oyuncu. filmi izlerken "uzun süredir bu kadar iyi oyunculuklar görmedim" dedirtti bana. oldum olası peter mullan hastasıyımdır. filmde de peterla çok iyi bir uyum yakalamışlar ama bu filmi izlerken dikkatimi peter'a bile veremedim bu kadını seyretmekten. umarım bu başarısını devam ettirir ve daha nice güzel yapımlarda görürüz kendisini.
  • bu kadında iş var demiştim tyrannosaur'u izler izlemez, buraya da yazmıştım. an itibariyle iki bafta kazandı. hayırlı uğurlu olsun.

edit : linki de verelim tam olsun.
  • geriye doğru filmlerini izleme ihtiyacı yaratan aktris. onun yüzünden sanırım seyrettiğim filmleri bir daha seyredeceğim. yüzüyle, mimikleriyle, gözleriyle,dudaklarıyla her şeyi ile oynuyor. broadchurchde olağanüstüydü.

the lobsterda da kesişti sonrasında yollarımız.
  • the night manager'da canlandırdığı 'angela burr' karakteriyle ne kadar sağlam bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtlayan aktris.
  • itici ve çirkin abla.
  • robert webb ve david mitchell'ın parmak attığı işlerde mutlaka görünenlerden, bildiğim bayıldığım bir oyuncu.
  • fleabag dizisinde nefret edilesi insanların tanrıçası olup çıkmış hatun. hani küfür olmayıp küfür etkisi yaratan sözler var ya. hatun dizide bunun zirvesini yapıyor. jest mimik her şey muhteşem güzel ve itici kısacası harika oynuyor. hasta oldum ve nefret ettim kendisinden. *
  • the night manager'da canlandırdığı angela burr karakteriyle altın küre'de hakettiği ödülü almıştır.