• errol flynn ile çevirdiği filmler ve de rüzgar gibi geçti filmindeki melanie hamilton rolüyle tanınan tokyo ya da pekinde doğmuş oyuncu. joan fontaine'in ablasıdır. errol flynn bir dönem bundan pek etkilenmiş beraber olalım dese de sevdiceğinden ayrılamamış olivia da artık yeni şeyler denemeliyim bu macera filmlerinin bana bir faydası olmaz diyerek yolları ayırmıştır. yıllar sonra yanıldığını farkedip errola son derece duygusal bir mektup yazmış ama utanıp gönderememiştir. yıllar sonra bir barda otururken herifin teki ensesinden öper kızımızı. dönüp baktığında tanımakta zorluk çekse de errol olduğunu anlar. öylesine çökmüştür bizim jön. olivia mektubu gönderseydim keşke demiştir o zaman.
  • 1916 da tokyo da doğmuştur kimseye ölüm haberi gelmemişse pariste yaşamaktadır.
  • 75inci oskar odul toreninde yasayan oskar odullulerin sahnedeki görünümünden* önce konuşma yapan pamuk sacli nineye donuşmüş*
  • 1946'da ve 1949'da en iyi kadın oyuncu oscar ını kazanmış oyuncu.
  • kiskanc bir abla olur kendisi, annesini kardesiyle paylasmaktan hoslanmadigi icin cok cektirmis. 1942 senesinde hem kardesi joan fontaine hem de kendisi oscar'a aday olup da kardesi kazaninca ayni masada oturan ablasinin kendisini tebrik etmesine izin vermeyip surat cevirmis, boylece halen suren cekismeleri daha da pekismis. 5 sene sonra olivia da ilk oscarini kazanivermis.
  • hala sağdır. sinemanın kadim günlerini gören tek o kaldı.
  • bugün 100. doğum gününü kutlayan oyuncu. efsane rüzgar gibi geçti filminde melanie hamilton karakterini canlandırmıştı. kendisinden 1 yaş küçük kardeşi 2013 yılında 96 yaşında vefat etmişti.

https://tr.wikipedia.org/wiki/olivia_de_havilland
  • 2016 senesi bir hayli ünlüyü alıp götürmüşken olivia teyzeyi (maşallah) gene es geçmiştir.
  • iki ay önce 101 yaşını bitirdi, maşalah nasıl bir genlere sahiplerse kardeşi de 96 yaşında ölmüştü. *

babaları ateşe veya büyükelçi olması nedeni ile japonya'da doğmuşlar herhal oralarda küçükken yiyip içtikleri şey iyi gelmiş olsa gerek.
  • (bkz: joan crawford)'un kariyerini bitirmiş 101'lik sanatçı. hala çok güzel.
hesabın var mı? giriş yap