şükela:  tümü | bugün
 • bir warhammer 40k karakteri.

  --- spoiler ---

  horus imparatorluk ordusunun yarısı ile galaksiyi yakıp gelmiş, emperordan önce sanguinius u harcamış.
  eski hali basit bir guardsman olarak tam emperor ağır yaralı iken horusla emperor arasına giriyor. horusa atara atar gidere gider diyerek las gun çekiyor tabi las gun horusa en fazla el feneri etkisi yaptığından horus bunu moleküllerine ayırıyor. emperor da bir anlık fırsattan istifade son gücünü kuvvetini toparlayıp horusu harcıyor.

  new fluff ta karakter daha değişik bu grammaticus gibi bir eleman olmuş vs.
  --- spoiler ---
 • retcon yemiş olmasına rağmen, warhammer 40k evreninin açık ara en harika karakteridir. ki bu oldukça fazla badass bulunduran, yüksek kriterlere sahip bir evrendir. taşşakları terranın boyutlarındadır.

  peki nedir bu arkadaşı harika yapan?

  not: aşağıdaki yazı retcon öncesidir.

  bu adam, battle for terra'da horusun imparatoru gebertmek üzere olduğunu görür. evet, kendisinin bir tanrı olduğuna inandığı imparatorunun. o an aklından 2 şey geçer, ''kafamamı sıksam, yoksa fısıltılara* mı kulak versem diye düşünür. sonra aniden horus imparatora yaklaşırken horusun önüne çıkar ve onun kafasına silahını ateşler. tabi horus imparator tarafından yaratılmış,4 kaos tanrısı tarafından kutsanmış bir süperinsan olduğu için pek sikine takmaz. oysaki oll bir astartes bile değil, senin benim gibi normal bir insandır. horus balyozu ile onu öldürür. işte o an, imparator geç olsada horusun artık insanları korumak için yarattığı favori oğlu olmadığını, bir canavara dönüştüğünü anlar.**** ve öfke ile horusun bedenini, ruhunu, aklını siker atar. sonra kendiside ölür.

  bu adamın terra büyüklüğünde taşşak sahibi olma sebebi, savaş için yaratılmış, 4 kaos tanrısı tarafından kutsanmış bir demigod'un önüne çıkma cesaretini bulmuş olan normal bir insan olmasıdır. eğer kafasına sıksaydı, şu an imperium var olmazdı. dolayısı ile imperium varlığını ona borçludur. ne yazık ki, imperium horus heresy'i sansürlemek adına onun hatırasını yok etmiştir. ancak efsanesi kurtulmuştur.