• gecenin ortasında sigarasız kalan ve dışarı çıkıp market aramanın anlamsız oldugunu düşünen insanın ev içindeki çırpınışıdır. üstüne sanki paket çok büyükmüş gibi ikide bir ona da bakılır belki sıkışmıştır içine diye.bütün aramalardan sonra uykulu olunmasa bile uyumaya karar vermekle sonuclanan beter bi durumdur.
  • tek sıgaralık bır zula yerı belirleyeceğim, orada mutlaka bır sıgara bulunacak denır olmadıgını bıle bıle evde sıgara aradıgınız her gecede. sabah olup bolluk zamanı geldı mı bu karar unutulur, yıne bır gece copten ıcılecek haldeyken gaddarca sondurulmus ızmarıtler eselenır bilimum canta ve cep karıstırıldıktan sonra.
  • son bir umutla kıyıda, köşede, kül tablasında vs. belki unutulmuş ya da yarıda söndürülmüş sigara bulma isteğini gösteren eylem.
  • bildiginin yanli$ cikmasi halinde cilginca sevinmekle sonuclanacak eylemdir. dogru cikmasi halinde ise peceteye cay sarmak alternatif yollardan sadece bir tanesidir.
  • bazen mutlu sonla sonuçlanan bir olaydır. krize girip 246 tane boş pakedin içine teker teker bakılır. sonuncuda boş çıkınca aglama moduna girilir. sonrasında paketleri cuvallarına geri koyarken yere dökülen tütünleri farkedip toparlanır, sarılır, içilir, sonrasında paşa paşa uyunur.
  • sonu bazan sokak sokak izmarit aramayla nihayete erebilir.. her şekilde aslolan mutluluktur ve o heryerde olabilir..
  • iki nedenden yapilabilir bu eylem.

ya gecenin kor bir vaktidir de disari cikip (nobetci) tekel bufesi, benzinci vs. aramaya useniyordur kisi, ya da cepteki son para son bozukluguna kadar sabah alinan sigaraya verilmistir.
  • aramaya inanan, kıyı köşe ne varsa yılmadan arayan bireyin sonunda kaybettiği bir çok şeyi bulmasıyla, hatıralara dalmasıyla noktalanabilen eylemdir.

ayrıca bu gibi durumlar için kendime karşı şöyle bir yöntem geliştirmişliğim de vardır; asla aklıma gelmeyecek bir çok zor noktaya teker teker sigara yerleştirmekte ve unutmaktayımdır ve bu yuzden bakkala gitmenin o yerleri hatırlamaktan daha kolay olduğu durumlarda bakkala gitmekte, gercekten sigara bulmanın zor olduğu durumlarda ise köşe bucak aramalara başlamakta ve kendimi böylece sevindirmekteyimdir.
  • dalgınlıkla birleşince istenmeyen sonuçlar verebilir.

evde birkaç kişi sigara arayıp, olmadığına emin olduktan sonra, hala aramaya devam eden ben, sorulan"ne arıyorsun?"a verdiğim "acaba neyden sigara yapabiliriz diye bakıyorum" cevabımla bir süre alay konusu olmuştum. üstelik o sırada kendimi sandalye bacağından talaş elde etme yöntemleri ve bu talaşın tütün olarak kullanılabirliği hakkında düşünürken de yakalamıştım ki, şu kadar özgüvenim olmasa kendime olan saygım azalacaktı nerdeyse.
  • 8 aylık kelebek vadisi mamulu maltepeleri çantanın dibinde bulmanıza sebep olur. "hacı maltepe am göt diyolar ama fena da değilmiş" dedirtir adama. (bkz: dedirten rekonesans)
hesabın var mı? giriş yap