şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "olmak istediğim gibi bir insan oldum", oldum da, şimdi napıcam?
  daha ölmemişken bunları demiş biriyse hayatını bir zigon sehpa olarak mı geçirecek. olmak istediğimi oldum ve şimdi oturuyorum mu diyecek, napacak. yaşı altmışında bir bey amca bile dese bunu halet-i ruhiyesini bir zigon sehpadan ayırmanın imkanı yoktur.
 • hayat derinlemesine anlamaya çalışıldığında, aydınlanmaya, kendi içine odaklanmaya biraz olsun kafa yorulduğunda anlamsızlığı farkedilebilecek davranış/düşünce biçimi.

  şu an yaşadığı hayatta olmak istediği gibi olamıyorsa kişi ya gerçekten istemiyordur ya da başka bir hayatı olabileceğine inancı tamdır (bkz: see you in another life brother), yoksa neden olamasın ya da neden kendi olmaktan keyif almanın yollarını aramasın...
 • olmak istedigimiz gibi biri olmak için gecmemiz gereken o kadar cok sınav var ki... bunların birinde mutlaka takılıyor insan. sonunda bize de olmak istedigin gibi biri olamamak kalıyor.
 • insanın olmak istediği gibi biri olmak istemesinden midir, nedir.
  oradaki gibi yok mu o gibi, ah işte hep onun yüzünden.

  ne istediğine dikkat etmeli insan, olursa olmaz bazen.
 • içinden geleni yaşayamamaktır.
  insanın olmak istediği gibi biri olması kötü sonuçlara varacaksa hele hiç olmaz.
  insan her zaman iyi, başarılı, zeki... biri olmak istemez ki. bazen bunun tam tersi olmak ister, olamaz. sokakta düşüncelere dalmış yürürken bir anda hayal aleminden uyandırıp saati soran adama git başkasına sor len ne biliyim demek, tam tv karşısında kahve keyfi yapmayı planlıyorken gelen misafire s.ktir git almıyom seni eve demek, uykunun en talı yerinde sokakta anırıp uyandıranların tepesine sert cisimler atmak, günde 12-13 saat çalıştığın iş yerinde her gün sabah akşam beraber olduğun iş arkadaşlarına ya bugün sizi göresim sizle muhabbet edesim yok, bana bulaşmayın diyebilmek, canını sıkanlara sabretmeyip her birinin suratına iki tane çakabilmek, kitap okuduğunu gördüğü halde "ayyy bugün hava çok güzellllll" diye böleni ciddi ciddi dövmek, kulaklığı takmış son ses müzik dinlerken sesini duyuramayıp el sallamak suretiyle dikkatini çekip kulaklığı çıkarttırıp sonra da naber diyene yüksek sesle sövmek...
  işte bazen insanın olmak istediği gibi biri böyle biri olabiliyor, kimse inkar etmesin, herkesin içinden gelir bunlar zaman zaman.
 • olmak istediğin biri senin gibi biri olmak istiyorsa kısırdöngünün erke dönergecine evrilmesi an meselesidir.
  başka hayatlar yaşamak ister insan herdaim, yaşadığı hayattan memnun olsun olmasın. karakterindeki eksiklikleri birbaşkasının görece muazzam karakterinden aşırıp gidermek ister zaman zaman. o olmak istediğin birini dışardan tahlil etmek hatta onun yanlışlarını görmeksizin direkt doğrularını (kime göre neye göre?) baz alarak özenmek de bir yere kadar.
 • insan evladının değişmez alın yazısıdır.
  cinsini, türünü siktiğimin insan evladı hırslıdır ya... asla olamaz, olduramaz.
 • hep bir yanı yarım kalmış bir hayatı yaşamaktır.
  içindeki kişiliği yaşayamamaktır, hep bir bahane ile yaşamak istediklerimizi erteleyerek, görmemezlikten gelerek gerçek benliğimizden kopmaktır. birilerinin dayattığı rolleri benimseyerek hayatı oynamaktır. belli bir yaştan sonra geri dönüşü olmayan ve içinden çıkılmaz bozuklukların yükü altında ezilmeyi kabullenmektir. kendinin olmayan yüzleri taşımaktır.
  hep bir özlem ve kendini sürekli sorgulama sebebi olarak hayat boyu insanın içini kemirecek bir pişmanlık olarak var olacaktır.
 • genellikle 30 yaşına geldiğinizde fark ettiğiniz bir durumdur. daha kötüsü artık olmak istediğiniz gibi biri olamayacağınız neredeyse garantilenmiştir.

  bundan sonra hedefler yeniden gözden geçirilir ve tam bir kabulleniş için altyapı oluşturulur. babanızı daha çok düşünürsünüz aslında onun zannettiğiniz kadar başarısız olmadığını idrak edersiniz ..