şükela:  tümü | bugün
 • fark edildiği anda, dünyadaki tüm saatleri tek tek durduran bir histir. his midir, durum mudur onu da bilmiyorum. tüm kapılar yüzünüze kapanmış gibi hissedersiniz bir anda, asfaltın tadını özlemediğinizi fark edersiniz. acıtır "olmaması."

  "ya olursa" diye bir fikir vardır kafanızda bir yerde, bu durum iste "olmaması"nı besleyen iğrenç bir umuttur, çünkü siz duvara her yumruk atışınızda elleriniz daha çok acıyacaktır. duvarın yıkılma ihtimali ise zamanla ters orantılı. sigara istetir canınızı olmaması, beş kilometre depar attırır, bir büyük açtırır. eşşek kadar adamı ağlatır "olmaması"

  en büyük zaferlerden çıkıp, kimseye terlikleriyle gidemeyeceğini fark etmektir "olmaması" eksik bir şey kalmasıdır daima.

  kötüdür, can yakar.
 • cevap kategorisindeki butun diger arkadaslari gibi o da tamamiyle iyi niyetlidir. sizin dostunuz, arkadasiniz olandir. olmamasini kucaklayin. onu sevin ona iyi davranin. olmamasinin en az olmasi kadar guzel oldugunu hic unutmayin. eger ondan bahsedebileceginiz birileri varsa -sadece tek basina bu bile cok sansli bir insan oldugunuz anlamina gelir- olmamasini onlara anlatin. olmamasi paylastikca guzellesir, degerlenir, size verdigi kuvveti arttirir. anlatabileceginiz kimseniz yoksa da caniniz sagolsun. saga sola yazar, ne yapar eder bir sekilde hayra kavusturursunuz.

  kendiniz icin bu kadarini da yaparsiniz artik bir zahmet.
 • her şeyin olacağına varmasıyla ilgili durum.

  (bkz: x'in o kadar da x olmaması)
 • bazen en güzeli, en hayırlısıdır. olsun ister insan, çabalar, emek sarfeder, elinden geleni sarfeder, ama olduramaz. işte o anda kabullenmek ve hayra yormak en iyisi. olmayışın güzelliğine teslim olmak ve şükretmek, mesele budur.
 • hatalardan ders çıkarmamak sonucu oluşan bir durum değildir. kabullenmeyip çırpınmak batmaya da sebep olabilir, karaya da ulaştırabilir. ortama ve donanıma bağlıdır.
 • pekaladır.

  ^olursa ne ala, olmazsa pekala demeli denilebiliyorsa.