*

şükela:  tümü | bugün
  • sade bir eleştiri sözü.. kırıcı olmaması ve açıklamaya mahal vermemesi açısından kullanılmaya müsait bir söz.
    -şunu aldım buraya getirdim burdakini de öle koydum sora ikisini birbirine bağladım bi şekilde pek güsel oldu..
    -olmamış..
    -ha tamam o zaman.
  • kirici olamasa da kil edici oldugunu dusundugum soz. hele bi de teknik resim hocasindan falan duyarsaniz iyice kil olursunuz. soyle ki; odev verilir, gider eve masa basinda oturursunuz saatlerce, kolunuz bacaginiz uyusur, boynunuz tutulur, parmaklariniz yamulur, omuz, goz agrilari baslar. "ay surasi oldu burasi olmadi, siliim de bi daha ciziim" diyerek bi cizer bi siler, sabahi sabah edersiniz. sonra goturur gosterir " nasi olmus hocam??" dersiniz, ukala bi tavirla aldiginiz tek cevap "olmamis" olur. ee gel de simdi kafa atma, o koca cizim kagidini parca parca edip hocaya yedirtme.. oysa ki "bak evladim surasi iyi olmamis ama burasi guzel, bence soyle yap dese" sen sag ben selamet olucak biticek. demeyin, siz siz olun boyle kil bi cevap vermeyin.
  • (bkz: yersiz)
    (bkz: gereksiz)
  • (bkz: ham)
  • (bkz: olmamis bu)
  • büyük ihtimalle ilk kez yapılan bir yemeğin ilk tadılışında eğer sonuç muvaffak değilse kullanılabilecek olan en iyi söz.
  • ..diyor hede hödö veriyoruz. diye diye beynimizi siken televole sözü.
  • sözlükte özel mesaj yoluyla entry numarasıyla birlikte kullanılır olmuş bir süredir. ilginç.
    neden olmamışı yazmaya üşenmiştir belki bunu diyen çok da üstüne gitmemek gerek. kıl edici olduğu muhakkak tabii.
  • beklentiyi karşılayamadığını gayet iyi özetleyen kelimedir.

olmamış ise olmamıştır.

ne eksik, ne fazla...
  • heves kırıcı. kesinlikle bir " daha iyi olabilirdi" değil. böyle insanın yüzüne yüzüne dümdük.
    çok ayıp oluyorlar.

olmamış. olsa iyiymiş ama. olduğu kadar olmadığı keder çünkü.
    sağlık olsun, olmamış. ölmüş ama. ama öldü efendim kadar ölmüş üstelik.

bak sana resimler yaptım sana, olmamış.
    bak sana çorba yaptım olmuş mu, olmamış.
    bak bunu kendime aldım, pazardan ama olsun, olmuş mu bana, olmamış.

olmamışa olmamış denilir tabii, yalan söylemesin kimse tabii, ama niyet önemli, üslup önemli sanki.

bak bu benim hayatım. (önce öp sonra doğur, olmamış)